Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Владлен Абдулкадиров

27 / 01 / 2021

Засуджений до 12 років колонії суворого режиму (вирок від 12 травня 2022 року) за звинуваченням у нібито участі у діяльності терористичної організації (ч. 2 ст. 205.5 КК РФ)

Владлен Абдулкадиров народився 28 грудня 1979 року в Узбекистані в місті Наманган. Після повернення* до Криму 2001 року отримав українське громадянство. Одружений, має трьох неповнолітніх дочок.

Останні кілька років перед ув’язненням займався ремонтом мобільних телефонів. Також мав активну життєву позицію: організовував дитячі свята до К’урбан-Байрам та Ораза-байрам, підтримував родини політв’язнів, відвідував судові засідання та передавав посилки землякам у СІЗО.

Владлен був заарештований під час масових обшуків 27 березня 2019 року, відтоді він перебуває за ґратами. Через жахливі умови утримання стан здоров’я Абдулкадирова погіршився — погіршився зір, почали турбувати нирки.

«Я і мої земляки не маємо ілюзій щодо справедливого рішення щодо нас. Ми впевнені, що навіть якщо наш захист надасть суду величезний стос статей, постанов, резолюцій та багатьох інших документів, які доводять, що ми не повинні перебувати в СІЗО, їх, як завжди, суд не візьме до уваги, а ось кілька пропозицій слідчого чи прокурора про те, що ми маємо сидіти в СІЗО — суддя обов’язково стане на бік структур, які, як і суд, забезпечуються державою, бо справи щодо так званих терористів ні що інше, як політичне замовлення!» — казав на одному із судових засідань Владлен Абдулкадиров.

18 липня 2019 року Європейський парламент ухвалив резолюцію, яка містить заклик до росії звільнити всіх українських політв’язнів, включно з Абдулкадировим. Проте 12 травня 2022 року йому винесли вирок у росії — 12 років колонії за ч. 2 ст. 205.5 КК рф («Участь у діяльності терористичної організації»).

Коаліція правозахисних організацій України визнає Абдулкадирова Владлена особою, позбавленою свободи із політичних мотивів.

Довідково: «Хізб ут-Тахрір» — ісламська організація, дозволена в Україні та більшості європейських і світових держав, але заборонена в Росії. Це мирний релігійний рух, якому російське законодавство безпідставно приписує екстремістсько-терористичні наміри. З 2014 року в окупованому Криму 101 людину звинуватили в нібито участі в цій організації. Здебільшого це кримськотатарські активісти, які висловлювали протест проти окупації Криму.

* Примітка: 18–21 травня 1944 року радянська влада насильнильно депортувала з Криму приблизно 430 тисячі кримських татар у віддалені регіони північного Передуралля і республік Середньої Азії. За різними даними під час переселення загинуло від 27% до 46% людей. Родини нинішніх політв’язнів — нащадки тих, хто пережили геноцид кримськотатарського народу та змогли повернутися на історичну Батьківщину.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Хроніки