Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Військові і найманці РФ займалися злочинною діяльністю в Криму до офіційної дати початку окупації: звіт прокуратури МКС

13 / 12 / 2019

У тексті документа говориться про факт вторгнення РФ до українського Криму в ніч з 26 на 27 лютого 2014:

«… озброєні люди, в основному, в уніформі, яких Російська Федерація пізніше визнала своїми військовослужбовцями, разом з загонами, що складалися з місцевих жителів, поступово взяли під свій контроль Кримський півострів. 18 березня було офіційно оголошено про включення Криму до складу Російської Федерації. Росія продовжує здійснювати ефективний контроль над його територією з того часу », – сказано в документі.

Що стосується області аналізу предметної юрисдикції, у звіті стверджується, що «наявна інформація дає вагомі підстави вважати, що з 26 лютого 2014 року, в період, що передує окупації і / або в процесі окупації Криму, були здійснені такі злочини:

умисні вбивства;

тортури;

 приниження честі і гідності;

незаконне ув’язнення;

примус жителів окупованій території до служби в збройних силах ворожої держави;

умисне позбавлення осіб, що захищаються, прав на справедливий судовий розгляд;

переміщення частини населення окупованої території за межі цієї території (в контексті переміщення осіб, заарештованих і засуджених у кримінальних справах);

захоплення власності, невиправдане військовою необхідністю (у відношенні приватної власності та культурних здобутків)».

Крім того, Офіс прокурора розглянув інформацію, наявну у відношенні до передбачуваних злочинів відповідно статті 7 Римського статуту і знайшов розумну підставу вважати, що діяння, рівносильні злочинам, відбулися в контексті періоду до і під час (триваючої) окупації Криму:

вбивства;

депортація або насильницьке переміщення населення (щодо переміщення затриманих в кримінальному процесі та ув’язнених);

тюремне ув’язнення або інше серйозне позбавлення фізичної свободи;

тортури;

переслідування проти будь-якої ідентифікованої групи або колективу з політичних мотивів;

насильницьке зникнення людей.

Протягом звітного періоду Офіс продовжував отримувати, збирати і перевіряти інформацію з різних джерел для створення попередньої «карти» різних слідчих і прокурорських органів, які проводять розслідування і розгляд, що мають відношення до потенційних справ, які, ймовірно, будуть предметом розслідування.

У зв’язку з цим, Офіс провів ряд зустрічей з зацікавленими сторонами, як в місці знаходження Суду, так і під час місії в Україну в червні 2019 року, щоб обговорити поточні кримінальні провадження і ряд інших питань, важливих у контексті попереднього дослідження.

Під час червневої місії в Україну, Офіс ознайомив зі своїми попередніми висновками щодо передбачуваних акторів (причетних – ред.) злочинів на сході України і Криму, представників української влади та громадянського суспільства і обговорили з ними третій етап попереднього дослідження – оцінку прийнятності та додаткову інформацію, яка має значення в цьому контексті».

Висновки і наступні кроки

«Протягом 2020 року Офіс зробить максимум від нього залежне, щоб завершити оцінку прийнятності потенційних кейсів, які, ймовірно, будуть в центрі уваги будь-якого розслідування, як по Криму, так і по східній Україні, щоб Прокурор міг прийти до вирішення відповідно до статті 15 (3) Статуту.

У зв’язку з цим, у взаємодії з українською владою, громадянським суспільством та іншими відповідними зацікавленими сторонами, Офіс продовжує збирати додаткову інформацію про відповідних національних кримінальних провадженнях.

З огляду на відкритий характер прийняття Україною юрисдикції Міжнародного Кримінального Суду, Офіс також буде продовжувати розглядати заяви про нові злочини, скоєні в Україні», – сказано в звіті.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті