Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Відлік пішов на дні: Едем Бекіров понад тиждень не отримує медикаментів, зростає небезпека «цукрової коми»

2 / 05 / 2019

Едем Бекіров наразі перебуває у медичній частині СІЗО у Сімферополі. Він має інвалідність 1-ї групи, цукровий діабет, 4 шунти у серці та ампутовану ногу.
Адвокат Іслям Веліляєв повідомляє, що його стан постійно погіршується через неможливість отримати медикаменти, які передають йому родичі. В самій медчастині медикаментами його не забезпечують. 

Донька політв’язня вже 3-й день поспіль не може передати йому ліки і тестер для вимірювання рівня цукру в крові. Причиною цієї неможливості постійно виступають «випадкова» відсутність фельдшера або лікаря поблизу у прийомній медчастини СІЗО (інспектори, які приймають передачі, не мають права самостійно приймати лікарські матеріали без спеціального засвідчення медичним працівником).

Єдине лікування, яке наразі отримує Бекіров, це ін’єкції інсуліну. Втім рівень цукру в його крові не перевіряється персоналом медчастини, а самостійно він цього зробити не може, бо передачу тестеру для вимірювання, судячи з усього, блокує керівництво СІЗО. Відтак, перенавантаження організму Едема Бекірова може призвести до катастрофічних наслідків.

Qiriminfo узяв коментар лікаря з цього приводу:

З точки зору медицини, і перевантаження, і нестача інсуліну при діабеті становить критичний ризик гіпоглікемічної або гіперглікемічної коми. Через порушення лікування (яке неможливе без інформації про рівень цукру в крові пацієнта), тканини не харчуються цукром. Ці процеси призводять до підвищення рівня ацетону в крові, який призводить до інтоксикації організму. У такому випадку, відлік переходить на дні, адже починає відмовляти серцевосудинна система.

Водночас, у Бекірова є серйозні проблеми із серцем – він має 4 шунти, і не отримує жодного підтримувального лікування через бездіяльність, а також злочинний недопуск до нього необхідних медикаментів. Адвокат також відзначив, що у його підзахисного, окрім раніше відомих симптомів задухи та скачків артеріального тиску, додався також значний набряк обличчя, що свідчить, згідно із коментарем лікаря, про проблеми із нирками. Раніше також з’являлася інформація про можливу алергію Бекірова на інсулін, який використовується у медчастині (у такому випадку, згідно із коментарем лікаря, інсулін найвірогідніше є погано очищеним). Відтак, враховуючи відсутність лікування його діабету, а також відсутність ліків для серця, здоров’я Едема Бекірова вже понад тиждень перебуває у серйозній небезпеці.

Раніше Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людміла Денісова заявляла, що Едему Бекірову було видано довідку, згідно з якою його захворювання не є вдосталь важкими, щоб перевести його на стаціонарне лікування. Хоча і діабет, і проблеми із серцем, і тим паче інвалідність 1-ї групи, яка є у політв’язня, російське законодавство, яке наразі чинне на окупованому півострові, передбачає у списку хвороб, які вимагають переведення в’язня до лікарні. Що ж до інвалідності, то адвокат Бекірова заявив, що окупаційна влада збирається перевстановити факт її наявності у Едема Бекірова.

Нагадаємо, що Едема Бекірова, кримськотатарського активіста, окупаційна влада підозрює у скоєнні злочину за ч. 2 ст. 222 і ч. 2 ст. 221.1 КК РФ (зберігання і передача вибухових речовин і боєприпасів) – нібито Бекіров розповсюджував і транспортував понад 10 кг тротилу і 190 бойових патронів. 26 квітня «Верховний суд» окупованого Криму відхилив апеляційну скаргу захисту політв’язня Едема Бекірова і залишив чинним рішення суду першої інстанції без змін. Відтак, запобіжний захід Бекірова лишається таким самим.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини