Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Відібрали їжу, одяг та ліки: політв'язня Івана Яцкіна етапували в СІЗО Сімферополя і продовжили йому арешт

13 / 04 / 2021

За словами захисника, прокурор клопотав про максимальне продовження терміну утримання під вартою — до 6 місяців, але суд під головуванням судді Хіневич, вирішив продовжити термін на три місяці.

«Сторона захисту заявляла про застосування альтернативних запобіжних заходів, в тому числі домашнього арешту, оскільки Іван Яцкін постійно проживає в Криму, зареєстрований тут і має місце, де він може перебувати. Проте суд вирішив, що тяжкість пред’явленого обвинувачення занадто висока, щоб його звільняти з-під варти навіть незважаючи на наявні у нього захворювання», — сказав Микола Полозов.

Адвокату вдалося поспілкуватися зі своїм підзахисним під час засідання.

Яцкін розповів Миколі Полозову, що його етапували в Крим з московського СІЗО «Лефортово» 9 квітня.

«Зараз його тримають в СІЗО-1 Сімферополя в так званій “карантинній” камері, яка розташовується в підвалі, в жахливих умовах. Там цвіль на стелі, сирість, з “відхожого місця” ночами щури вискакують і клопи “їдять” людей. Крім того, у нього відібрали частину продуктів, одягу, лікі всі відібрали і нові ліки не дають. Йому без знеболюючих досить важко», — розповів Микола Полозов

Іван Яцкін також повідомив своєму адвокату, що у нього досі болять ноги внаслідок обмороження в лютому.

Також політв’язень поскаржився на біль в грудях, який його досі турбує після травми внаслідок падіння в камері в жовтні 2020 року. 

Микола Полозов вже подав апеляційну скаргу на це рішення суду. Розгляд справи по суті розпочнеться 20 квітня.

Нагадаємо, кримчанина Івана Яцкіна затримали 16 жовтня 2019 року в окупованому Криму. Слідчі органи ФСБ звинувачують його в скоєнні злочину, передбаченого ст. 275 КК РФ (Державна зрада).

За версією слідства, Іван Яцкін вчинив державну зраду у формі шпигунства на користь Служби безпеки України.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини