Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Відбулась презентація Telegram чат-бота, який відповідатиме на найпоширеніші запитання мешканців Криму

8 / 09 / 2020

Цей чат-бот створений для того, аби кримчани змогли отримати відповіді такі поширені питання, як оформлення паспортних документів, реєстрації фактів народження/смерті, які відбулися на тимчасово окупованій території, та найактуальніших процедурах перетину адміністративної межі через КПВВ.

«Чат-бот CrimeaIsUAbot дозволяє отримати моментальну консультацію із найбільш популярних питань: оформлення паспорту громадянина України, свідоцтва про народження, актуальну інформацію по порядку перетину КПВВ. І це зі зразками документів та можливістю записатися в чергу на подачу документів.  Ми продовжуємо працювати і над іншими напрямками, наша з партнерами амбітна мета — запровадження онлайн-нотаріату для наших громадян з Криму. В умовах штучних обмежень з боку окупаційних адміністрацій, також робота йде і за напрямком розробки онлайн подачі документів в заклади вищої освіти для дітей з окупованих територій. Спільними зусиллями, у тісній співпраці з Мінреінтеграції та Мінцифри ми будемо створювати та розвивати систему збереження зв’язків із громадянами до повної деокупації АР Крим та міста Севастополь» – розповіла Перша заступниця Постійного Представника Президента України в АР Крим Дар’я Свиридова.

Під час презентації учасники показали, як працює чат-бот і надали інформацію щодо найбільш популярних послуг, за якими звертаються до держави мешканці тимчасово окупованих територій та проблемних питань, з якими стикаються. 

«В Криму зараз мешкає понад два мільйони громадян України. Жоден з них не може безперешкодно отримати або відновити паспорт громадянина України. У кращому випадку для цього треба їхати на підконтрольну територію, у гіршому — людина має проходити складні бюрократичні процедури, витрачати час та гроші. Ця проблема не має простого та швидкого рішення. Проте за допомогою чат-боту, який ми сьогодні презентуємо, мешканці Криму можуть швидко дізнатись про те, як їм отримати або поновити паспорт громадянина України» — сказала координаторка кримської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини, юристкаАнна Рассамахіна.

Со-координаторка громадської організації КримSOS Ольга Куришко розповіла, що за даними Міністерства юстиції у 2019 році видано 3660 свідоцтв про народження дитини на окупованій території Криму.

«Такі свідоцтва видаються на підставі судового рішення. У 2019 році тільки в Херсонській області суди винесли приблизно 2118 таких рішень. У той же час окупаційна влада повідомляє, що у 2019 році видано більше 23 тис. свідоцтв про народження. Таким  чином, лише 15% дітей, народжених у Криму, документовані відповідно до вимог українського законодавства. Звичайно, це не досить точні дані, але вони відображають загальну не досить втішну тенденцію. Судова процедура є складною, тривалою та є лише однією із складових процесу отримання документів. Питання оформлення свідоцтва про народження або смерть залишається у топ-запитів від кримчан до нашої організації з 2016 року. Саме тому, чат-бот містить окремий розділ по цій тематиці»,  сказала Ольга Куришко.

Чат-бот є спільним продуктом Представництва Президента України в Автономній Республіці  Крим, громадської організації КримSOS та Української Гельсінської спілки з прав людини. 

Чат-бот доступний за посиланням.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини