Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Від 15 до 19 років в'язниці – винесли вирок п'ятірці кримчан

10 / 03 / 2022

10 березня у Південному окружному військовому суді визнали винними та винесли вирок п’ятьом кримськотатарським активістам: Ремзі Бекірову, Ризи Ізетову, Шабану Умерову, Раїму Айвазову, Фарходу Базарову. Усім визначено строк позбавлення волі від 15 до 19 років, пишуть у facebook “Кримська солідарність”.  

Кореспондента «Кримської солідарності» та інтернет-видання «Грани.ру» Ремзі Бекірова та правозахисника Різу Ізетова суд засудив до 19 років позбавлення волі. Перші 5 років вони мають відбувати у в’язниці, а інший час – у виправній колонії суворого режиму з обмеженням 1 рік 6 місяців. 

Активісту Раїму Айвазову – до 17 років, з яких перші 5 років в’язниці, з обмеженням 1 рік та 6 місяців.

Активіст Шабан Умеров – до 18 років, з яких перші 5 років в’язниці, з обмеженням 1 рік і 6 місяців.

Активісту Фарходу Базарову – до 15 років, перші 4 роки та 10 місяців в’язниці з обмеженням 1 рік.

На період обмеження їм заборонено змінювати місце проживання без згоди ФСБ, відвідувати публічні заходи, не можна покидати будинок з 22:00 до 6:00 годин. А також потрібно два рази на місяць ходити до ФСБ, щоб відмічатися.  

Усіх п’ятьох засудили за ч.1 ст. 205.5 Кримінального кодексу РФ як нібито організаторів діяльності теротистичної організації.

Хто ж ці кримські “терористи”?

Громадянський журналіст Ремзі Бекіров та правозахисник Різа Ізетов надавали різноманітну допомогу жертвам політичних переслідувань в окупованому Криму.

На початку 2017 р. Бекірова та Ізетова відправили під адміністративний арешт на кілька діб після протестів проти свавільних обшуків в Криму.

Раїм Аймазов та Шабан Умеров відвідували судові засідання у політично вмотивованих справах. 27-28 березня 2019 р. понад 20 осіб були заарештовані після наймасовішого за роки окупації рейду російських силовиків на будинки кримських татар.

Читайте про інші новини з  Криму у дайджесті КримSOS та Представництва Президента України в АРК. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини