Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Віцепрем'єр РФ: прісна вода під Азовським морем — «умовно питна»

10 / 01 / 2022

Прісна вода, виявлена ​​під дном Азовського моря, є технічною і може бути використана в Криму як питна лише після обробки. Про це йдеться у презентації, яку опублікував у Instagram віцепрем’єр уряду РФ Марат Хуснуллін.

«Знайдено слабомінералізовану воду, яка є умовно питною (придатна для використання в технічних цілях: полив, системи нагрівання та охолодження). За наявності необхідної водопідготовки вода може бути використана як питна», — йдеться у документі.

Також наголошується, що робота з пошуку питної води під Азовським морем продовжується.

Нагадаємо, що раніше голова окупаційної адміністрації Криму Сергій Аксьонов заявляв, що прісна вода під Азовським морем непридатна для вживання через високий рівень мінералізації. Тоді Аксьонов закликав зосередитися на будівництві опріснювальних установок у Криму, а про видобуток питної води з Азовського моря «забути».

Тим часом, уряд РФ вважає, що опріснення не розв’яже проблему з водопостачанням Криму і може слугувати лише резервним джерелом води. У російському уряді вважають, що головним джерелом для окупованого півострова мають стати саме виявлені запаси прісної води під дном Азовського моря.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини