Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Верховний суд Криму визнав законним допит Полозова у справі Умерова

14 / 02 / 2017

Сьогодні, 14 лютого, Верховний суд Криму залишив у силі рішення судді Київського районного суду Віктора Можелянского, який дозволив допитати адвоката Миколу Полозова в якості свідка у справі заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова. Про це повідомляє кореспондент QirimInfo.

«Для російської правозастосовної практики, випадок [допит адвоката] не надто частий. Таке іноді буває, але як правило саме на стадії апеляційної інстанції судді знаходять в собі сили зупинити порушення закону. Ми бачимо, що тут [в Криму] у Верховному суді ніякого правосуддя немає. Будь-яке незаконне рішення суду першої інстанції в інтересах конкретного слідчого органу або політичних мотивів тут [в Верховному суді] стверджується», – заявив адвокат.

Полозов має намір оскаржити це рішення у Верховному суді РФ звернутися до Конституційного суду РФ і до Європейського суду з прав людини.

«Я дотягну цю справу до Верховного суду РФ і хочу подивитися, як там ставляться до самодіяльності своїх колег в Криму. Крім того, є потенційні підстави для звернення до Конституційного суду. Допит адвоката в цьому процесуальному кодексі не врегульовано. Існує безліч прогалин, які дозволяють чинити свавілля цим місцевим слідчим», – пояснив Полозов.

У коментарі QirimInfo заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров пояснив, що сторона захисту потенційного готова до того, що Микола Полозов вийде зі справи.

Нагадаємо, 25 січня, шестеро співробітників ФСБ затримали Полозова біля готелю в Сімферополі і відвезли його на допит. Сам адвокат кваліфікує затримання, як викрадення. 20 грудня 2016 року стосовно Полозова поновили кримінальну справу. Такими діями слідство намагається відсторонити адвоката від захисту в «справі Ільмі Умерова».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини