Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Верх цинізму: влада РФ судитиме кримських татар в День пам'яті жертв депортації

28 / 04 / 2021

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Так, в Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону в цей траурний день відбудуться судові засідання у справі другої Сімферопольської групи «справи Хізб ут-Тахрір» Ремзі Бекірова, Різи Ізетова, Шабана Умерова, Раїма Айвазова, Фархода Базарова, по справі четвертої Бахчисарайської групи «справи Хізб ут-Тахрір Аліма Суф’янова, Сейрана Хайредінова, Олександра Сізікова і Вадима Бектемірова. Крім цього, в цей день в підконтрольному Росії Судакському міському суді судитимуть кримського татарина Айдера Аблякімова, обвинуваченого в «неповідомленні про злочин».

Кримські адвокати Едем Семедляєв та Еміль Курбедінов вважають, що в такі пам’ятні дати призначати судові процеси над кримськими татарами неприпустимо.

«Ця траурна дата для всього народу продовжує омиватися Росією кров’ю і сльозами кримських татар, але вже в 21 столітті під ярликом “терористів”», — заявив Курбедінов.

Нагадаємо, 18 травня 1944 року радянська влада почала масову депортацію кримськотатарського народу з його батьківщини в Середню Азію та інші райони СРСР нібито за співпрацю з німецькою окупаційною владою. Внаслідок депортації загинули десятки тисяч кримських татар.

У 2015 році Верховна рада України визнала цей злочин комуністичного режиму геноцидом кримськотатарського народу.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини