Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Важкий етап, спалах «ковіду» та проблеми зі здоров’ям: український генконсул відвідав трьох кримських політв’язнів

21 / 09 / 2021

Генеральний консул України в Ростові-на-Дону Тарас Малишевський відвідав кримських політв’язнів Ернеста Ібрагімова, Олега Федорова та Яшара Шихаметова, яких утримують у ростовському СІЗО-1.

Про результати візиту дипломат розповів QirimInfo.

Олег Федоров

Під час зустрічей політв’язні, серед іншого, сказали генконсулу, що вони тяжко перенесли незаконне етапування з Криму до Россії цього літа.

«Олег Федоров разом з Ернестом Ібрагімовим пройшли через довгий етап перебування у пенітенціарних установах Новоросійська та Краснодара понад місяць. Їх це страшенно підкосило. Дорогою в Ростов серед тих, кого етапували з Криму, було виявлено спалах “ковіду”. І тоді Ібрагімова та Федорова ізолювали в СІЗО цих міст, де вони спали у вкрай важких умовах. Тоді, до речі, вони спостерігали у себе окремі симптоми “ковіду”. Проте офіційно, після проведення ПЦР-тестів у СІЗО, хвороби у них не було виявлено. У Яшара Шихаметова теж складна ситуація. Людині вже за 50 років. Його етапували через Краснодар, де він спав на ліжку без матрацу, з непрацюючим санвузлом», — передає слова політв’язнів Тарас Малишевський.

Також дипломат повідомив, що Яшар Шихаметов скаржиться на болі в ногах, попереку та нирках.

Яшар Шихаметов

За словами Тараса Малишевського, Олег Федоров та Ернест Ібрагімов не нарікали на стан свого здоров’я. 

Генконсул також додав, що Ернесту Ібрагімову в СІЗО пропонували щепитися російською «вакциною» від  COVID-19. Але політв’язень відмовився, оскільки жодна вакцина проти коронавірусу російського виробництва досі не затверджена Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Ернест Ібрагімов

Варто зазначити, що у попередньому коментарі QirimInfo Тарас Малишевський розповідав, що засуджені політв’язні Рустем Абільтаров та Зеврі Абсеїтов були змушені щепитися невідомою російською «вакциною» аби мати змогу зустрітися з рідними. 

Також, як ми повідомляли раніше, адміністрація виправної колонії №6 у Ставропольському краї РФ погрозами змусила українського політв’язня Геннадія Лимешка підписати згоду на щеплення російською «вакциною» від COVID-19. 

Нагадаємо, Ернест Ібрагімов, Олег Федоров та Яшар Шихаметов, були заарештовані 17 лютого 2021 року після масових обшуків в різних районах окупованого Криму. Всіх їх підозрюють в причетності до забороненої в РФ і в Криму організації «Хізб ут-Тахрір».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини