Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

В Європарламенті мають намір створити переговорний формат з деокупації Криму

16 / 03 / 2017

Європейський парламент просить розглянути можливість створення міжнародного формату переговорів для обговорення деокупації Криму за участю ЄС, який буде ґрунтуватися на міжнародному гуманітарному праві, правах людини і міжнародних принципах, повідомляє УНІАН.

Також Європарламент закликав знайти спосіб підтримати Україну в Міжнародному суді ООН. Справа України проти Росії стосується відповідальності останньої за підтримку тероризму на сході України і акти дискримінації щодо етнічних українців і кримських татар в Криму.

Про це йдеться в спільному проекті резолюції «Українські в’язні в Росії і ситуація в Криму», підготовленої усіма політичними групами Європарламенту.

«ЄП підтримує суверенітет, незалежність, єдність і територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах і знову рішуче засуджує незаконну анексію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Росією; повністю підтримує тверду і стійку рішучість ЄС і його держав-членів не визнавати цю анексію, а також підтримує прийняті в зв’язку з цим обмежувальні заходи», – йдеться в проекті резолюції.

Також в Європейському парламенті нагадали, що ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася за три роки анексії.

«Європейський парламент засуджує дискримінаційну політику, яка застосовується так званою владою проти, зокрема, етнічних татар Криму, порушує їх права власності, підсилює залякування цієї спільноти і тих, хто виступають проти російської анексії», – наголошується в проекті.

Нагадаємо, 13 березня рада Європейського Союзу на півроку продовжла санкції введені Європейським Союзом щодо російських і українських фізичних і юридичних осіб відповідальних за «підрив територіальної цілісності» України і «дестабілізацію ситуації» в країні.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини