Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

В Криму почали судити настоятеля монастиря ПЦУ за «незаконне богослужіння»

18 / 08 / 2021

17 серпня у підконтрольному Росії Білогірському суді Криму відбулося засідання по справі настоятеля монастиря Святого Димитрія Солунського Православної Церкви України архімандрита Даміана. Окупаційна влада звинувачує його у тому, що він нібито незаконно проводив богослужіння у своєму монастирі. 

Про це повідомляє ІА «Голос Криму» з посиланням на представника Крайової ради українців Криму, головного редактора газети «Кримська Світлиця» Андрія Щекуна.

За його словами, засідання перенесли через необхідність викликати свідків.

«Архімандрит Даміан прибув до “суду” з адвокатом. Засідання “суду” перенесли на 23 серпня 2021 року. На чергове засідання “суд” викликає двох свідків зі сторони обвинувачення та двох свідків зі сторони  захисту», – сказав Андрій Щекун.

Раніше, 8 серпня російські силовики із «Центру з боротьби з екстремізмом» зірвали богослужіння в монастирі Святого Димитрія Солунського ПЦУ, яке проводив архімандрит Даміан (і в якому він є єдиним монахом). Згодом його викликали до «суду».

За версією окупаційної влади, Даміан незаконно «здійснював релігійну місію за відсутності реєстрації за російським законодавством».

Як сказав у коментарі QirimInfo митрополит Сімферопольський і Кримський ПЦУ Климент, цей випадок — цілеспрямоване  знищення релігійних прав та свобод російською окупаційною владою. 

«І це відбувається на очах всього світу! Мені сумно, що такі міжнародні інституції як ОБСЄ та ООН не вживають заходів, щоб запобігти насиллю в Криму. Ці міжнародні інституції першими повинні реагувати. Ця проблема виникла не сьогодні, вона триває з 2014 року. Ця проблема повинна обговорюватися та вирішуватися на міжнародному рівні. Міжнародні інституції повинні не тільки моніторити та фіксувати правопорушення, вони повинні навчитися гарантувати та забезпечувати наші релігійні права. Я сподіваюся, що МЗС України винесе це питання в порядок денний “Кримської платформи” на міжнародному рівні», — сказав митрополит Климент.

Нагадаємо, Православна церква України піддається систематичному переслідуванню в окупованому Криму.

Російська влада вилучає у Кримської єпархії приміщення, вводить обмеження на користування майном, встановлює непомірні суми оренди приміщень, ПЦУ в Криму переслідується в судовому порядку.

У порівнянні з доокупаційним періодом, до 2020 року кількість парафій ПЦУ в Криму зменшилася з 49 до 5, кількість священнослужителів — з 22 до 4.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини