Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Криму викликають до суду настоятеля монастиря ПЦУ за «місіонерство з порушеннями»

11 / 08 / 2021

Окупаційна влада Криму викликає до суду архімандрита Даміана, настоятеля монастиря Святого Димитрія Солунського Православної Церкви України, розташованого в с. Балки Білогірського району АРК.

Про це QirimInfo з посиланням на священнослужителя повідомив представник Крайової ради українців Криму, головний редактор газети «Кримська Світлиця» Андрій Щекун.

За його словами, архімандриту подзвонив слідчий російського «Центру протидії екстремізму» і по телефону поставив його до відома про необхідність з’явитися в Білогірський районний суд 17 серпня о 10.00.

Копію запису розмови архімандрита Даміана зі слідчим Андрій Щекун передав у розпорядження QirimInfo.

Під час розмови слідчий каже, що проти священнослужителя порушено адміністративну справу за ч. 4 ст. 5.26. (Здійснення місіонерської діяльності з порушенням вимог законодавства про свободу совісті, свободу віросповідання та релігійні об’єднання).

На запитання слідчого, чи згоден архімандрит з правопорушенням, той відповів:

«Звичайно не згоден! Весь світ з цим не згоден! ООН з цим не згодна! »

Слідчий порекомендував архімандриту так і сказати на суді.

Раніше, 8 серпня російські силовики зірвали богослужіння в монастирі Святого Димитрія Солунського ПЦУ, яке проводив архімандрит Даміан.

Нагадаємо, Православна церква України піддається сильному тиску в окупованому Криму з боку окупаційної влади.

У Кримської єпархії вилучаються приміщення, вводиться обмеження на користування майном, окупаційна влада встановлює непомірні суми оренди приміщень, ПЦУ в Криму переслідується в судовому порядку.

У порівнянні з доокупаційним періодом, до 2020 року кількість парафій ПЦУ в Криму зменшилася з 49 до 5, кількість священнослужителів — з 22 до 4.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини