Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Увага! Зникла людина!: КримSOS провела акцію на підтримку жертв насильницьких зникнень в Криму

26 / 04 / 2021

Мета акції —  не дати забути українській громадськості про зниклих безвісти в Криму нелояльних до окупаційної влади українських та кримськотатарських активістів або їхніх родичів.

Зазвичай наша команда проводить масову акцію біля посольства РФ у Києві, але через карантинні обмеження, цього місяця ми змушені були імпровізувати аби їх не порушувати.

Наша команда розвісила в різних точках в районі посольства РФ оголошення про зникнення 15-ти людей, яких викрали за роки окупації в Криму і про чию долю нам нічого невідомо. На кожному аркуші ми розмістили усю відому інформацію про обставини зникнення цих людей та закликали перехожих вимагати інформацію про їхню долю у посольстві РФ.

«Таким чином ми хочемо нагадати, що саме РФ і, відповідно, представники посольства в Києві, вони відповідальні за розслідування випадків насильницьких зникнень, за пошук викрадених людей і навіть їхніх тіл та за притягнення до відповідальності тих осіб, які напряму були пов’язані з вчиненням даних злочинів», — сказав біля посольства РФ координатор КримSOS Денис Савченко в коментарі телеканалу Суспільне.Крим.

Також він розповів про одну із жертв насильницьких зникнень — кримськотатарського підприємця Арсена Алієва, якого викрали невідомі на автовокзалі окупованого міста Саки 11 квітня 2016 року.

Цією акцією ми також хочемо показати, що незважаючи ні на що ми продовжуватимемо говорити про насильницькі зникнення в Криму, до яких причетна окупаційна влада РФ. Ми хочемо аби в Україні в жодному разі не забували про зниклих безвісти в Криму і про те, що до цих злочинів причетна Росія, чиї силові структури їх здійснювали, а також покривали злочинців. Якщо через карантин ми не можемо масово збиратися і говорити про це — то ми розповідатимемо українцям про жертв насильницьких зникнень таким простим старим способом, за допомогою якого розшукують зниклих людей.

Нагадаємо, всього, за даними КримSOS, з 2014 року жертвами насильницьких зникнень в окупованому Криму стали 44 людини, 23 з них були викрадені, але пізніше знайдені живими. Шестеро — були знайдені мертвими. 

Команда КримSOS вдячна за співорганізацію та інформаційну підтримку акції журналістці  Ірині Сороці та команді Суспільне.Крим.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини