Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Усім фігурантам «справи про диверсію на газопроводі» продовжили арешт, — адвокат

22 / 12 / 2021

22 грудня підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя продовжив термін утримання під вартою українським політв’язням Азізу та Асану Ахтемовим та Наріману Джелялу до 23 лютого 2022 року.

Про це повідомив адвокат Микола Полозов.

За його словами, засідання проходило у закритому режимі, тож захисник не зміг розповісти його подробиць.

«Єдине, що суд пішов на зустріч клопотанням адвокатів про допуск на оголошення підсумкового рішення родичів Нарімана, Асана та Азіза. Хоча і так згідно із законом рішення навіть щодо закритого процесу виноситься у відкритому режимі, з допуском слухачів», — сказав Микола Полозов.

Він також додав, що це рішення «суду» буде оскаржено захистом.

Нагадаємо, російська окупаційна влада Криму підозрює заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла та двоюрідних братів Ахтемових у скоєнні диверсії на газопроводі у кримському селі Перевальне 23 серпня 2021 року.

Усіх трьох затримали після обшуків 3-4 вересня.

Проти Ахтемових ФСБ порушила кримінальні справи за ч.1 статті 281 КК РФ (диверсія), за ст.35 КК РФ (злочин, скоєний організованою групою осіб) та за ст. 221.1 КК РФ (придбання, зберігання вибухових речовин). За версією ФСБ, Ахтемови нібито вчинили «диверсію» за завданням українських спецслужб.

Нарімана Джеляла звинувачують у «скоєнні диверсії в складі організованої групи» (п. «А», ч. 2 ст. 281 КК РФ), а також у «незаконному придбанні, передачі, зберіганні, перевезенні, пересиланні чи носінні вибухових речовин або вибухових пристроїв в складі організованої групи» (ч. 4 ст. 222.1 КК РФ).

Після затримання, було опубліковано два відео-ролики, де брати Ахтемови «зізнаються» у скоєнні диверсії.

Але потім політв’язні заявили, що ці «зізнання» з них тортурами вибивали силовики з ФСБ.

Наріман Джелял також сказав, що він давав свідчення під тиском силовиків.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини