Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Уряд затвердив 26 лютого Днем опору кримчан російській агресії

6 / 07 / 2016

Кабінет міністрів України схвалив проект указу президента і затвердив 26 лютого Днем опору кримчан російській агресії. Відповідне рішення прийнято на засіданні українського уряду в середу, 6 липня, повідомляє «Укрінформ».

Ця дата визначена у зв’язку з тим, що 26 лютого 2014 року кримчани біля стін парламенту АР Крим в Сімферополі мітингували на підтримку територіальної цілісності України.

«Це великий жест солідарності з українцями, які живуть в умовах окупації, але на своєму рівні ведуть ненасильницький опір», – зазначила на засіданні перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар.

Верховна Рада України на початку лютого ухвалила постанову «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2016 році», згідно з якою 26 лютого у цьому році відзначався вже на державному рівні.

Після анексії Криму Росією на півострові почали судити кримськотатарських активістів, які брали участь в мітингу прихильників територіальної цілісності України, яким протистояли активісти партії «Русскоє єдінство», якою керував на той момент нинішній так званий “голова” Криму Сергій Аксьонов.

Події відбувалися 26 лютого 2014 року. За даними російського слідства, через тисняву, що утворилася, двоє мітингувальників загинули, 79 осіб отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.

Прокуратура Автономної Республіки Крим 17 травня 2016 року почала провадження за фактом перешкоджання мирному зібранню 26 лютого 2014 року біля стін кримського парламенту.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели ряд економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини