Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Українського політв'язня Андрія Захтея помістили в карцер на 10 діб

6 / 10 / 2021

Українського політв’язня, засудженого у «справі українських диверсантів» Андрія Захтея відправили на 10 діб в карцер Сімферопольської виправної колонії №1.

Про це в ефірі Радіо Крим.Реалії 6 жовтня повідомив Митрополит Сімферопольський та Кримський ПЦУ Климент, який відвідав Андрій Захтея 5 жовтня.

«У мене з ним вчора була зустріч. І вчора за непокору тюремному начальству його посадили на 10 днів у “яму” – холодний карцер в підвалі. Посадили тільки за те, що він не вийшов на зарядку. Але я думаю, що суть не в тому, що він не вийшов на зарядку, а в тому, що він розмовляє весь час в колонії тільки українською мовою і принципово не знімає футболку “Україна понад усе”, де Крим в складі України на жовто-синьому прапорі», — розповів Митрополит Климент.

Також про переведення українського політв’язня в карцер повідомила в Facebook його сестра Оксана Захтей.

«Андрія помістили в “яму”на 10 суток, за нібито порушення режиму. Подробиць незнаю,добре,що хоч повідомив через “зону телеком”. Як завжди — “все буде добре, все витримаю”… а я переживаю… Купа хронічних болячок,підвал, сиро, холодно. Тільки недавно обстеження вдалося зробити, нічого втішного зі здоров’ям немає», — написала Оксана Захтей.

Нагадаємо, Андрія Захтея затримали разом з іншим фігурантом «справи диверсантів» Євгеном Пановим в окупованому Криму в ніч з 6 на 7 серпня 2016 року.

За версією слідства, Захтей нібито був членом групи українських диверсантів, яка нібито планувала здійснити теракти на об’єктах туристичної та соціальної інфраструктури Криму.

Захтей неоднаразово направляв до Слідчого Комітету РФ заяви про тортури, які застосовувалися до нього після затримання (побиття, катування струмом, постійне тримання в наручниках), однак, кримінальну справу так і не порушили.

У лютому 2018 року підконтрольний Росії Верховний суд Криму засудив Андрія Захтея до 6 років і 6 місяців колонії суворого режиму і штрафу 220 тисяч рублів.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини