Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Українські політв'язні провели акцію в російському суді на підтримку заарештованого адвоката Едема Семедляєва

17 / 11 / 2021

17 листопада під час судових засідань фігуранти «справ Хізб ут-Тахрір» провели акцію на підтримку арештованого на 12 діб кримського адвоката Едема Семедляєва.

Про це повідомляє «Кримська солідарність» із посиланням на кореспондентів видання «Грани.ру» Марлена Кадирова та Едема Ібрагімова.

Так, фігуранти другої Сімферопольської справи «Хізб ут-Тахрір» Тимур Ялкабов, Ленур Сейдаметов, Осман Аріфмеметов, Енвер Аметов, Руслан Сулейманов, Рустем Шейхалієв і Яшар Муедінов підняли плакати під час засідання. На плакатах, серед іншого, було написано: Free lawyer Edem Semedlyaev (звільніть адвоката Едема Семедляєва – ред.), «23.11.21. Усі зустрічаємо Едема», «Народний захисник. Звільніть його».

Фото: Кримська солідарність

Російські пристави не перешкоджали акції та її зйомці журналістом «Грани.ру» Марленом Кадировим.

До флешмобу також приєднався інший фігурант справи Хізб ут-Тахрір — Еміль Зіядінов. Під час засідання по його справі, він дістав плакат на підтримку адвоката Едема Семедляєва, а журналіст видання «Грани.ру» Едем Ібрагімов знімав цей виступ на фотокамеру.

«Однак тут судові пристави заперечили, вимагаючи припинити зйомку. За словами представників служби, фотографувати плакати кореспондентові заборонено, у разі непокори пристав погрожувала адміністративним протоколом. Присутній у залі захисник Айдер Азаматов зазначив приставу, що журналіст не має відношення до плакатів, якщо співробітник хоче якось вплинути на ситуацію, то має вживати заходів щодо Еміля Зіядінова», — повідомляє «Кримська солідарність».

Фото: Кримська солідарність

У результаті зйомку було заборонено, і журналіст припинив її.

Зазначимо, що у мережі проходить інформаційна кампанія на підтримку Едема Семедляєва, яку ініціювали його колеги-адвокати.

Серед інших, до кампанії приєдналися адвокати Микола Полозов, Еміль Курбедінов, Марія Ейсмонт , Іслам Веліляєв, Назім Шейхмамбетов, Марлен Халіков , Сіяр Паніч та інші.

Фото: Кримська солідарність

Нагадаємо, 11 листопада підконтрольний Росії Центральний районний суд Сімферополя заарештував кримського адвоката Едема Семедляєва на 12 діб та оштрафував його на 4 тис. рублів за «непокору поліції» (стаття 19.3 КпАП РФ).

«Провина» адвоката нібито полягала в тому, що він відмовився виконувати «законні» вимоги співробітника окупаційної поліції Руслана Шамбазова (колишнього українського правоохоронця). Той вимагав у Семедляєва припинити аудіозапис їхньої розмови у відділенні поліції та роздягтися догола для перевірки тіла на «наявність екстремістських татуювань».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини