Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Українські дипломати не можуть потрапити на зустріч з Русланом Зейтуллаєвим

17 / 04 / 2017

Українських дипломатів не допускають до фігуранта севастопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Руслана Зейтуллаєва, який оголосив голодування. Про це повідомляє Крим.Реаліі.

Зейтуллаєв заявив про безстрокове голодування 4 квітня, під час засідання в Північно-Кавказькому окружному військовому суді.

«Відмовляюся вживати їжу і вимагаю, по-перше, припинити кримінальні справи по відношенню до всіх кримських татар за статтею «екстремізм», «тероризм», по «справі 26 лютого». Друге – допустити Міністерство закордонних справ України в СІЗО № 1 Ростова-на-Дону для особистої зустрічі з його представниками», – сказав Руслан Зейтуллаєв.

Видання повідомляє, що ні одна з вимог політв’язня не виконана. Також невідомо чи продовжує він голодування і в якому стані він знаходиться.

Адвокат Зейтуллаєва Еміль Курбедінов заявив, що в останній раз бачив Зейтуллаєва ще 4 квітня на суді.

«Я його побачу тільки в п’ятницю. Але я думаю, що він продовжує голодування, раз він взявся за цю справу і оголосив про це. Наскільки я знаю, це мокре голодування. Тобто неповне: він п’є чай, воду. У п’ятницю вже запитаю, як він, що він», – сказав Еміль Курбедінов

Не можуть відвідати кримського татарина і представники українського консульства.

«Не дивлячись на численні звернення української сторони до Російської Федерації – як з боку МЗС України, так і з боку посольства України в Росії, – станом на сьогодні не надано дозвіл нашому консулу відвідати Руслана Зейтуллаєва, який незаконно заарештований і перебуває під вартою в Російській Федерації», – повідомила речник МЗС України Мар’яна Беца.

Нагадаємо, українського політв’язня Віктора Шура «для профілактики» закрили в одиночній камері без опалення, світла, води і туалету, щоб він відмовився від зустрічі з українським консулом.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини