Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Українська влада закликають кримчан не брати участі у голосуванні за поправки до конституції РФ

1 / 07 / 2020

У відомстві назвали це плебісцит «нікчемним референдумом».

«Для незмінної влади у Російській Федерації давно стало правилом прикривати власні злочини референдумами, перекладаючи відповідальність за такі злочини з політичної еліти країни на “народ”. В 2014 році ми бачили, як під виглядом “референдуму” було проведено військову операцію та окуповано український Крим», – йдеться в заяві.

У відомстві вказали на те, що проведення голосування за поправки до конституції Росії в Криму і Севастополі— неправомірне з точки зору міжнародного права, оскільки Крим і Севастополь – це невід’ємні частини України і що його результати не будуть визнані міжнародною спільнотою.

«Будь-які “результати” проведення такого голосування на тимчасово окупованій території України не вважатимуться легітимними ані Україною, ані міжнародним співтовариством. Закріплення в Конституції РФ положень про те, що дії, направлені на відчуження частини території РФ, а також заклики до таких дій не допускаються, не мають жодного юридичного значення щодо тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, оскільки вони є невід’ємними складовими частинами території України, а не частинами території РФ. З точки зору міжнародного права, його основних принципів, Статуту ООН РФ не є сувереном території АР Крим та м. Севастополя і, відповідно, так зване “включення” цієї території до складу РФ є неправомірним і не має жодних юридичних наслідків », – йдеться у заяві.

Також 1 липня прокуратура Автономної Республіки Крим закликала жителів окупованих Криму і Севастополя не брати участь в голосуванні за поправки в конституцію Росії і повідомляти в українські правоохоронні органи про факти його організації і проведення на півострові.

Про це йдеться в повідомленні прес-секретаря прокуратури АРК Катерина Діденко.

«Кримчан змушують взяти участь у запровадженні сумнівних правок до Конституції держави-окупанта, попередь нав’язавши без права вибору російське громадянство. Хоча, держава-окупант зобов’язана забезпечити дотримання національного українського законодавства на окупованій нею території», – написала Діденко.

Вона також підкреслила, що примушування кримчан голосувати на референдумі сусідньої Росії є порушенням національного законодавства України, норм і принципів міжнародного права.

Сьогодні в Росії і окупованому нею Криму проходить останній день голосування за поправки до конституції.

На цьому референдумі, серед іншого, розглядаються питання «обнулення» термінів перебування при владі Володимира Путіна, закріплення статусу російської мови як «мови державотворчого народу», пропонується додати в Основний Закон згадку про бога, заборонити «применшувати подвиг захисників Вітчизни», а також здійснювати «дії, що спрямовані на відчуження частини території РФ, і заклики до таких дій» — всього 206 поправок.

У МЗС України назвали проведення голосування на території Криму — незаконним і що ці поправки не завадять деокупацію півострова.

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини