Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Україна засуджує організацію Росією виборів на території Криму та Севастополя

19 / 09 / 2016

Україна рішуче засуджує організацію Російською Федерацією на території тимчасово окупованих нею Автономної Республіки Крим та у місті Севастополі виборів до Державної Думи Федеральних Зборів РФ сьомого скликання. Про це йдеться у заяві Міністерства Закордонних Справ.

«Віднесення Росією невід’ємної частини суверенної території України до єдиного федерального виборчого округу, як і створення на Кримському півострові чотирьох одномандатних мажоритарних виборчих округів є грубим порушенням фундаментальних норм і принципів міжнародного права. У зв’язку з цим результати голосування і повноваження 4 депутатів Державної Думи, обраних в окупованому Криму за мажоритарною системою, та 225 парламентаріїв, обраних за пропорційною системою, є нікчемними і нелегітимними, що ставить під сумнів легітимність усієї Державної Думи», – заявили в МЗС.

Також у міністерстві нагадали про резолюцію А/RES/68/262 «Територіальна цілісність України» Генеральної Асамблеї ООН, у якій закликаються всі держави, міжнародні організації та спеціалізовані установи не визнавати будь-яку зміну статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополь і утримуватися від будь-яких дій або кроків, які могли б тлумачитися як визнання такого зміненого статусу.

Тому Україна закликає не визнавати результати виборів до Державної Думи Федеральних Зборів РФ у частині голосування на території окупованого Кримського півострова і обіцяє передати також усім своїм міжнародним партнерам перелік осіб, безпосередньо причетних до організації виборчого фарсу в Криму, для включення їх до санкційних списків.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини