Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Україна і Туреччина домовилися про співпрацю з метою повернення українського суверенітету над Кримом

10 / 03 / 2016

Україна і Туреччина співпрацюватимуть в рамках міжнародних організацій для деокупації Автономної Республіки Крим та повернення українського суверенітету над півостровом. Про це президент України Петро Порошенко заявив на спільній прес-конференції з президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом. Про це пише РБК.

«Ми з паном президентом висловилися за спільні кроки, які будуть спрямовані на деокупацію Криму, і для цього плануємо об’єднати зусилля в рамках міжнародних організацій, а також на основі нових міжнародних форматів, включаючи формат «Женева плюс» за участю гарантів Будапештського меморандуму, Туреччини та Україна», – сказав Порошенко.

Питання окупації українського півострова Росією було одним з ключових під час переговорів глав двох держав як у вузькому форматі, так і під час засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною і Турецькою Республікою.

«Ми детально обговорили ситуацію в окупованому Росією Криму та підкреслили неприйнятність того, що в результаті тимчасової окупації Крим мілітаризованих і фактично перетворений на військову базу», – повідомив глава держави.

Серед питань, які обговорювали лідери двох країн, – порушення прав людини та утиски як представників кримських татар, так і українських патріотів, представників інших народів.

Вибір редакції

Ще Новини