Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Угробили моєму синові здоров'я»: мати політв'язня Теймура Абдуллаєва вимагає захистити його життя

15 / 11 / 2021

Діляра Абдуллаєва, мати українського політв’язня Теймура Абдуллаєва, опублікувала звернення до російської влади щодо стану здоров’я її сина та його постійного утримання у штрафному ізоляторі у виправній колонії №2 м. Салават (Башкирія).

«Скаржуся на те, що угробили моєму синові здоров’я безвилазним утриманням у підвалах штрафного ізолятора колонії номер 2 і що його життю загрожує небезпека. У ШІЗО мій син хворів на COVID-19 з важкими ускладненнями на серцево-судинну систему і переніс гіпертонічний криз. Мій син не лише не отримав реабілітації, а й від коронавірусу не отримав належного лікування», – йдеться у зверненні.

Діляра Абдуллаєва також заявляє, що її син утримується в ШІЗО колонії з березня 2020 року.

«Мені невідомі причини переслідування мого сина. Такий тиск і утримання в ШІЗО з дня прибуття в колонію, а саме з 10 березня 2020 року. І досі мій син утримується у підвалі штрафного ізолятора, такий пресинг людина не витримує. Описані обставини вказують на нелюдське поводження з засудженим, що принижує гідність, це є грубе порушення його прав. Зазвичай так чинять і “згноюють”, якщо отримали відмову співпрацювати. Це є злочин і цей терор проти до мого сина Теймура Абдуллаєва – є грубе порушення прав засуджених російських колоніях! Потрібно захистити життя мого сина! – пише Діляра Абдуллаєва.

Як ми повідомляли раніше, Теймура Абдуллаєва дійсно, з деякими перервами, утримують у ШІЗО з моменту його прибуття до колонії № 2 у м. Салават.

За інформацією Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, один зі співробітників колонії № 2 якось повідомив Теймуру Абдуллаєву, що його перебування в ШІЗО припиниться тільки тоді, коли він погодиться співпрацювати з адміністрацією і дасть свідчення проти інших ймовірних послідовників організації «Хізб ут-Тахрір» в Криму.

«Коли він відмовився, працівник колонії сказав: “Тоді ти згниєш в ШІЗО”», — сказано у доповіді Місії.

Нагадаємо, Теймура Абдуллаєва та його брата Узеїра затримали 12 жовтня 2016 року, після того, як ФСБ і ОМОН увірвалися до їхніх будинків з обшуком. У той день також затримали Рустема Ісмаїлова та Еміля Джемаденова.

Узеїра Абдуллаєва звинуватили за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ («Участь в діяльності терористичної організації»), а Теймура — за ч. 1 ст. 205.5 КК РФ («Організація діяльності терористичної організації»).

Йдеться про ісламську організацію «Хізб ут-Тахрір», яка заборонена в РФ і в окупованому Криму, але легальна в більшості країн світу.

18 червня 2019 Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Узеїра Абдуллаєва до 13 років позбавлення волі, а Теймура Абдуллаєва — до 17 років.

24 грудня 2019 року Верховний суд РФ змінив вирок і скоротив термін ув’язнення всім фігурантам цієї справи на 6 місяців кожному.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини