Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У «справі дезертира» Одинцова звинувачення озвучило перші докази

13 / 03 / 2017

Сьогодні, 13 березня, в Дарницькому райсуді Києва відбулося чергове засідання у справі військового з Криму Максима Одинцова, обвинуваченого в державній зраді і дезертирстві.

Прокурор Дмитро Байдуков озвучив перші речові докази.

Серед них: указ президента Петра Порошенка і рішення РНБО про передислокацію військових частин з Криму на материкову частину України; директива Міноборони від 6 травня 2014 роки; доручення генерал-лейтенанта Сергія Куцова; телеграма контр-адмірала Сергія Гайдука; наказ командира військової частини А-1100 [де служив Одинцов].

«Це все матеріали, які підтверджують, що був відданий наказ про передислокацію військових частин, в тому числі А-1100, з території окупованого Криму в місто Миколаїв», – пояснив прокурор на питання судді, про що свідчать ці документи.

Адвокат Одинцова Юрій Григоренко оскаржував практично всі надані прокурором речдоки.

«Я вважаю, прокурор повинен в повному обсязі зачитувати всі письмові докази, аби був зрозумілим їх зміст», – заявив він. У відповідь на це суддя попросила Байдукова «більш конкретно» озвучувати надані докази.

«Не можна взяти пачку ксероксів і сяк-так їх принести в суд. Кожен документ, який з’являється в справі ще на етапі досудового розслідування, повинен пройти шлях, по якому він там з’явився. Якщо це, наприклад, документ, витребуваний під запит, тоді має бути супровідний лист про відповідь на цей запит. Якщо це тимчасовий доступ до документів, має бути клопотання слідчого, постанова слідчого про приєднання в якості речових доказів озвучених матеріалів», – пояснив в коментарі QirimInfo адвокат Юрій Григоренко.

На попередньому засіданні прокурор зачитав обвинувальний акт щодо Одинцова: йому інкримінують дві статті Кримінального кодексу: 111 [Державна зрада] і 408 [Дезертирство].

Максима Одинцова і його товариша по службі Олександра Баранова затримали 20 листопада минулого року на адмінкордоні з Кримом. Після анексії Криму прапорщик Одинцов і молодший сержант Баранов з військової частини 1100 в селищі Новофедорівка, пройшли переатестацію та залишилися служити в російській армії.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини