Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Севастополі ФСБ затримала Ігоря Мовенко, раніше побитого за українську символіку

16 / 12 / 2016

Сьогодні вранці, 16 грудня 2016 року, в Севастополі співробітники ФСБ затримали Ігоря Мовенко. Про це повідомляє Кримська правозахисна група. Силовики приїхали до Мовенко на роботу, де його заарештували і повезли додому для проведення обшуку.

«Силовики привезли Ігоря до нас додому, в наручниках. Двері відкрили ключем, який відібрали у Ігоря, хоча я була вдома. До цього часу я вже знала, що Ігоря забрали в ФСБ – мені про це по телефону розповіли його співробітники. Зачитали нам постанову суду на проведення обшуку, але на руки копію мені не дали», – розповіла дружина Ігоря Валентина Мовенко.

Вона також повідомила, що їй забороняли спілкуватися з чоловіком, але Ігор встиг сказати їй, що його побили, погрожували помістити в СІЗО, якщо він не зізнається в екстремізмі.

В ході обшуку вилучили ноутбук, жорсткі диски домашнього комп’ютера, сімкарти і упаковку від стартового пакета. Також забрали мобільний телефон Ігоря. Обшук проводили 7 осіб. Під час обшуку в квартирі були присутні двоє понятих.

«Їх дуже зацікавили українські прапори, які у нас є в квартирі. Співробітники ФСБ сказали мені, що Ігоря відвозять в севастопольське ФСБ ( «УФСБ РФ по республіці Крим та Севастополю»), і якщо він сам не визнає свою провину, то суд обере запобіжний захід – утримання під вартою. А якщо зізнається, то буде підписка про невиїзд або домашній арешт», – розповіла Валентина.

Нагадаємо, у вересні Ігор Мовенко був побитий імовірно представником правоохоронних органів в центрі міста. Мовенко був побитий за розміщену на велосипедній рамі символіку батальйону «Азов». Лікарі діагностували у нього відкриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, перелом основи черепа, перелом щелепи, закритий перелом кісток носа, контузію очного яблука та інші травми.

Незважаючи на це Ігоря звинуватили в порушенні статті 20.3. Адмінкодексу РФ «Пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки». Суд оштрафував його на дві тисячі рублів. Кримінальну справу проти нападника так і не порушили. QirimInfo раніше детально розповідали історію Ігоря Мовенко.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини