Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У РФ затримали чоловіка, якого підозрюють у «ідейному лідерстві» ялтинського осередку «Свідків Єгови»

17 / 08 / 2021

Російські силовики затримали чоловіка, якого підозрюють в організації і керівництві осередку «Свідків Єгови» в окупованій Ялті.

Про це повідомляє «слідчий комітет РФ в Криму».

Підозрюваного затримали на українсько-російському кордоні.

«Чоловік був затриманий на пропускному пункті “Нехотєєвка” в Білгородській області при спробі перетнути державний кордон Російської Федерації з іншою державою. В даний час він етапований в Республіку Крим за місцем скоєння злочину. Йому органами слідства інкримінується організація діяльності екстремістської організації (ч.1 ст.282.2 КК РФ). За клопотанням слідчого Київським районним судом міста Сімферополя йому обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту», — йдеться в повідомленні следкома.

Затриманого російські силовики називають «ідейним лідером і основним організатором ялтинського осередку забороненої релігійної організації», який «безпосередньо контролював її діяльність».

Також слідчий комітет повідомляє, що чоловік в березні покинув РФ і перебував у федеральному розшуку.

«Всього в даний час фігурантами у кримінальній справі проходять 5 осіб. Залежно від ролі кожного у скоєному їм інкримінується організація діяльності екстремістської організації (ч. 1 ст. 282.2 КК РФ) і фінансування екстремістської діяльності (ч. 1 ст. 282.3 КК РФ). Ще один учасник групи знаходиться в розшуку, а також встановлюється ряд інших осіб, причетних до діяльності забороненої релігійної організації», — повідомляє кримський СК РФ.

Раніше, 3 серпня російські силовики затримали в Ялті чотирьох членів місцевої «підпільної організації “Свідків Єгови”».

Нагадаємо, з 2017 року релігійна організація «Свідків Єгови» визнана екстремістською в РФ і в окупованому Криму. Її члени піддаються кримінальному переслідуванню.

Двоє віруючих з Криму (Сергій Філатов і Артем Герасимов) вже відбувають покарання в колонії загального режиму.

Вибір редакції

Ще Новини