Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У РФ тяжкохворого політв'язня Сервета Газієва оголосили здоровим і видалили із зали суду за розмову кримськотатарською

17 / 06 / 2021

Про це QirimInfo повідомив адвокат Ріфат Яхін.

За його словами, Газієв почав виступати кримськотатарською після клопотання прокурора про чергове продовження запобіжного заходу фігурантам справи.

«Він говорив по-кримськотатарськи: “чому ви не даєте мені висловитися моєю мовою?” Його суддя став перебивати і дала команду приставам видалити Газієва за “порушення порядку”. Суддя сказав йому: “не висловлюйтесь іноземною мовою”. Це дивно, адже кримськотатарська разом з російською та українською мовами — офіційна в Криму», — розповів Ріфат Яхін.

Також адвокат повідомив QirimInfo, що під час засідання 17 червня стало відомо про те, що 10 червня Сервета Газієва, після чергового больового нападу, медики «швидкої допомоги» відвезли в ростовську Міжобласну туберкульозну лікарню №19. Тамтешній хірург заявив, що тяжкохворий політв’язень, нібито здоровий.

«Вивезли саме туди тому, що в цій лікарні перебуває терапевтичне відділення медсанчастини №61 служби виконання покарань РФ. Газієва оглянув хірург: помацав йому просто рукою живіт, як сказав Газієв мені сьогодні. Жодних обстежень йому не проводили, не застосовували ендоскопічний шланг, нічого. Просто на підставі цього “обмацування” цей хірург зробив висновок, що Газієв абсолютно здоровий і виписав його назад в СІЗО», — розповів Ріфат Яхін.

Нагадаємо, Сервет Газієв — фігурант другої Сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір». Більшість підозрюваних цієї групи були затримані в березні 2019 року. Пізніше до 23 затриманим кримським татарам додалося ще 2 людини. Всі вони звинувачуються в причетності до забороненої в РФ (але легальної в Україні) організації «Хізб ут-Тахрір». Їм закидають ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (Організація діяльності терористичної організації» і за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ (Участь в діяльності терористичної організації). Всім фігурантам справи було також пред’явлено обвинувачення за ч 1 ст. 30 і ст. 278 КК РФ (Приготування до насильницького захоплення влади).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини