Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Меджлісі призупинили членство осіб, які співпрацюють з окупантом

23 / 09 / 2016

Рішенням Меджлісу кримськотатарського народу членство трьох членів Меджлісу – заступника голови Меджлісу Айдера Аджімамбетова, муфтія Криму Еміралі Аблаєва, нового російського “держслужбовця” Руслана Якубова – призупинено, передає QHA.

Причина – участь у політичних заходах, організованих окупаційною владою (вибори, зустрічі, збори, агітація і ін.) в Криму, а також виступи, заяви і коментарі у ЗМІ, несумісні зі статусом делегата Курултаю кримськотатарського народу.

Крім того, прийнято рішення про звільнення Айдера Аджімамбетова з посади заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу. Аджмамбетов не впорався зі своїми обов’язками заступника голови Меджлісу, а також став автором ряду заяв і коментарів, несумісних зі статусом делегата Курултаю кримськотатарського народу.

Також призупинено членство у Меджлісі муфтія Криму Еміралі Аблаєва за участь у політичних заходах, організованих окупаційною владою. Муфтій Криму, який з недавніх пір оголосив себе духовним лідером, ніяк не брав участі у справі захисту мусульман, переслідуваних окупаційною владою, залишився безмовним до фактів незаконних обшуків у мечетях, заборонам на проведення кримськими татарами мирних зібрань і мітингів.

Крім того, Еміралі Аблаєв виступав у ряді ЗМІ із заявами, несумісними зі статусом делегата Курултаю кримськотатарського народу.

Призупинено членство в Меджлісі Руслана Якубова, який працює у виконавчому органі Криму і бере участь у політичних заходах окупаційної влади, а також виступав з низкою заяв, несумісних зі статусом делегата Курултаю кримськотатарського народу.

Згідно з регламентом Курултаю, рішення про виведення зі складу Меджлісу приймається на черговій сесії Курултая кримськотатарського народу.

Нагадаємо, що Меджліс є єдиним вищим повноважним представницьким-виконавчим органом кримськотатарського народу, що обирається Курултаєм з числа його делегатів.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини