Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Меджлісі пропонують створити раду релігійних авторитетів

25 / 01 / 2016

У Меджлісі ініціюють створення ради релігійних авторитетів кримськотатарського народу, повідомляє газета «Avdet».

Перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял вважає, що зараз навколо Муфтіяту склалася непроста ситуація, зокрема ведуться політичні спекуляції, які можуть негативно відобразиться на всьому кримськотатарському народові.

«Ситуація всередині і навколо Кримського Муфтіяту викликає неоднозначну реакцію: від закликів повного, однозначного – не тільки духовного, але й політичного – підпорядкування відомим маргіналам до закликів відмовитися від усіляких зв’язків із цим органом і його жорсткого, категоричного засудження», – написав замголова Меджлісу.

Джелял вважає, що в такій ситуації найбільш правильним виходом буде створення ради релігійних авторитетів кримськотатарського народу.

 «Необхідно найближчим часом, за прикладом Всесвітнього конгресу кримських татар, створити раду релігійних авторитетів кримськотатарського народу, в якому мають бути представлені Муфтій Криму і релігійні керівники із кримськотатарських діаспор, а також керівник релігійної організації кримських мусульман, що вимушено переїхали в Україну», – заявив Джелял.

На думку замголови Меджлісу, такий духовний орган допоможе вирішити частину проблем, що накопичилися.

«По-перше, відновити традиційні духовно-релігійні зв’язки кримських мусульман, обірвані подіями останніх двох років; по-друге, розподілити відповідальність за релігійну сферу між членами даної ради; по-третє, зменшити можливості, з одного боку, для політичних спекуляцій навколо Кримського Муфтіяту, а, з іншого – для жорсткого осуду тих чи інших його дій», – вважає Джелял.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини