Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Києві закликали РФ звільнити Ільмі Умерова

26 / 08 / 2016

Сьогодні небайдужі вийшли на акцію Stop Killing Ilmi Umerov (Припиніть Вбивати Ільмі Умерова). Люди зібрались на Майдані Незалежності у Києві, щоб підтримати заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова і всіх ув’язненених кримчан, підданих тортурам з боку РФ. Зокрема, активісти наголошували на критичному стані здоров’я політв’язня: він хворий на хворобу Паркінсона, гіпертонію та цукровий діабет. За допомогою невеликого театрального дійства на початку мітингу громадська ініціатива “КримSOS” показала всю суть репресивної машини РФ у Криму. Громадські діячі та політики наголосили, що будуть застосовувати всі можливі методи тиску на РФ, змушуючи її звільнити Умерова.

– ­Міністр закордонних справ України обіцяв порушити питання щодо Ільмі Умерова наступного тижня на великому неформальному заході в рамках ОБСЄ, на якому будуть присутні 57 країн-учасниць ОБСЄ. Ім’я Ільмі Умерова буде лунати першим… Також ми закликаємо припинити в окупованому Криму будь-які репресії проти кримських татар, етнічних українців, закликаємо Росію припинити вбивство Ільмі Умерова, закликаємо надати йому медичну допомогу, – заявила речниця МЗС України Мар’яна Беца.

Звинувачуваного у “публічних закликах і діях, спрямованих на зміну територіальної цілісності Росії”, 11 серпня Ільмі Умерова прямо із зали суду відвезли в кардіологічне відділення лікарні у передінфарктному стані. Однак через тиждень його перевезли в психіатричну клініку для проведення примусової психіатричної експертизи, де він залишається й досі. У зв’язку із неналежним режимом харчування в лікарні і відсутністю належної медичної допомоги здоров’я Умерова значно погіршилось.

– Зараз Ільмі Умеров страждає, як страждали радянські дисиденти Сахаров, Григоренко та інші. Сьогодні Ільмі Умеров страждає тільки за свої переконання, тільки за те, що говорить: “Крим – це Україна”… Навіть коли він знав, що його не випустять з Криму, поїхав туди. Сказав, що буде жити в Криму, все одно туди повернеться. Він знав, на що йшов, але, мені здається, навіть він не підозрював, наскільки єзуїтська машина придушення і репресій працює в Російській Федерації, – додав один з ініціатор акції Stop Killing Ilmi Umerov Айдер Муджабаєв.

[gallery-15092]

Вибір редакції

Ще Новини