Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Києві від коронавірусу померла кримська правозахисниця Олена Лисенко

4 / 06 / 2021

Про це повідомила співкоординаторка благодійного фонду «Восток SOS» Олександра Дворецька.

«Сьогодні в київській лікарні померла Олена Лисенко. Моя давня кримська колега з Керчі, яка після погроз і переміщення продовжувала боротися за повернення Криму, ретельно збираючи факти порушень прав людини в окупованому росіянами півострові і розказуючи про це всім нам і далі за межі країни. Безумовна добра і щира людина.Вона померла в реанімації, з ШВЛ і під наглядом лікарів, так буває. Вона трималась на 4 дні довше, ніж прогнозували, бо звикла боротися. Але супутні захворювання і виснаження останніх 7 років не дали їй перемогти хворобу», — написала Олександра Дворецька.

Також, за її словами, в реанімації через ускладнення від COVID-19 перебуває 19-річний син Олени Лисенко.

Про її смерть повідомила і Кримська правозахисна група.

«Мужня людина, Олена завжди боролася за справедливість, завжди допомагала тим, хто постраждав від окупації Криму, хто жадав допомоги. Керчанка, вона залишила Крим після подій 2014 року, зробивши власний безкомпромісний вибір, обравши свободу й незалежність переконань і вчинків, й у подальшому робила все можливе для наближення часу звільнення улюбленого нею Криму, нашого українського Криму», — йдеться у повідомленні «КПГ».

До окупації Криму Олена Лисенко очолювала Телерадіокомпанію «Бриз» у Керчі. Після захоплення півострова Росією вона переїхала до Києва, де працювала ведучою програми «Київ-Донбас» на Громадському радіо. Згодом долучилася до Кримської правозахисної групи.

Команда КримSOS висловлює щире співчуття родині, друзям та колегам Олени Лисенко.

Світла їй пам’ять!

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини