Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Києві презентували Стратегію публічної дипломатії кримських татар

10 / 08 / 2016

У Києві презентували Стратегію публічної дипломатії кримських татар, повідомляє Укрінформ. Документ покликаний забезпечити права кримських татар як корінного народу півострова і України.

“Цей проект ми запустили близько року тому за участю уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу, Меджлісу кримськотатарського народу, Естонського інституту з прав людини і трохи пізніше до цього приєдналося Міністерство інформаційної політики, підписавши Меморандум про співпрацю. Цей проект розрахований на два роки — до 2017 року. У нього є теоретична частина і практична частина. Перша спрямована на розробку того документа, який ми сьогодні представляємо”, — сказала перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппарова.

Сама Стратегія складається з публічної і закритої частини. У закритій прописані конкретні кроки щодо збільшення інформованості міжнародного співтовариства з питання кримськотатарського народу, про які не повинна дізнатися країна-агресор.

“Ця стратегія перш за все про те, щоб протидіяти пропаганді, тобто три ключові завдання: консолідація кримськотатарського суспільства навколо того, хто ми такі; консолідація українського суспільства навколо тієї ідеї, що для України це можливість доведення всьому світу, що ми маємо право приєднатися до сім’ї цивілізованих країн, а також збільшення рівня поінформованості міжнародного співтовариства про корінний кримськотатарський народ і активна боротьба проти зусиль російської пропаганди по делегітимізації статусу кримських татар як корінного народу Криму і України”, — підкреслила перший заступник міністра.

Над розробкою документа працювали голова ГО “Кримськотатарський ресурсний центр” Ескендер Барієв, фахівець Естонського інституту з прав людини, член Постійного Форуму ООН з питань корінних народів Олівер Лооде і член Меджлісу кримськотатарського народу Гайана Юксель.

Вибір редакції

Ще Новини