Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Києві нагадали про зниклих кримчан

25 / 10 / 2016

У Києві біля посольства РФ пройшла акція, присвячена насильницьким зникненням в окупованому Криму. Це вже четверта подібна акція, організована громадською ініціативою КримSOS.

 

Активісти провели перформанс, що показує сім’ю, яка чекає на свого зниклого сина.

 

Організатор акції Таміла Ташева зазначила, що всього відомо більше двох десятків випадків насильницьких зникнень. І з жодного з них російська влада не провела належного розслідування.

“Мати і батько, вони постійно думають, де їхні діти, вони звертаються до так званих органів влади Криму, але ті не проводять ніяких дій з розслідування. Усього на території Криму пропало більше 20 людей, зараз нам відомо мінімум про 15 зниклих безвісти, 9 людей було виявлено мертвими за весь період окупації”, – сказала Ташева.

Також на акції були присутні активісти міжнародної правозахисної організації Amnesty International, що збирали підписи під петицією, яка закликає фактичну владу Криму провести належне розслідування випадків насильницьких викрадань у Криму.

 

“Дуже важливим є те, щоб прості люди приходили на такі акції. Тому що тільки громадський тиск, постійні дії людей можуть змінити ситуацію, яка складається в Криму. Наше завдання постійно тримати це в порядку денному, щоб про нього не забували ні політики, ні громадяни України, ні міжнародне співтовариство”, – повідомила прес-секретар Amnesty International Марія Гур’єва.

Також виступила активістка Автомайдану Шура Рязанцева. Вона була затримана у березні 2014 на в’їзді в Крим колишнім “Беркутом”, і перебувала у полоні три дні, де її били і піддавали психологічному тиску.

 

“Нас відвели у підвал КПП, і ми зрозуміли, що ми там не перші, все було в крові, жахлива картина. Потім нас відвезли до гаупвахти у Севастополі… Все це тривало три дні, і завдяки нашим близьким, друзям і резонансу нас відпустили”, – розповіла активістка.

Також підтримати акцію прийшли прості кримчани і знайомі викрадених. Кримчанин Руслан з Севастополя особисто знав одного зі зниклих, Василя Черниша, і на акції приходить не в перший раз.

 

“Він не місцевий був, по роботі там знаходився. У перші тижні там дика самооборона була, можливо, його в полон забрали, можливо, і відразу вбили… А Василь сам був колишній сбушник, і його останній пост на фейсбуці був присвячений колишнім “товаришам по службі” в Криму: «Наші проститутки повісили прапор Росії і пішли святкувати 8-ме березня», – розповів кримчанин.

Активіст Автомайдану Василь Черниш пропав у березні 2014 року в Севастополі, і про його місцезнаходження з тих пір нічого не відомо.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини