Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Криму затримали лідерів банди «Башмаки», що діяла в Україні у 90-ті роки

8 / 02 / 2016

У Криму затримано двох ватажків великої банди «Башмаки», що діяла на півострові в 1990-і роки. Про це повідомляє Головне слідче управління СК РФ по Криму. На рахунку угруповання вбивства, грабежі та вимагання.

«Слідчими органами затримано двох лідерів банди «Башмаки», підозрювані у скоєнні злочинів, передбачених статтями про бандитизм, а також вбивство двох і більше осіб з особливою жорстокістю організованою групою», – повідомила ТАСС старший помічник керівника регіонального управління СК Євгена Бєлікова.

В матеріалах справи є факти про вісім убивств, проте в слідчих органах вважають, що їх може бути набагато більше.

«З 1991 по 1999 роки ними були вчинені вбивства восьми чоловік. При здійсненні нападів члени банди діяли з особливою жорстокістю, застосовували до потерпілих тортури і катування, позбавляли їх життя, заволодівали їхнім індивідуальним майном. На озброєнні у них була велика кількість вогнепальної і холодної зброї, вибухових пристроїв і вибухових речовин», – повідомила Бєлікова.

Джерело ТАСС в правоохоронних органах повідомило, що операція із затримання ватажків банди Миколи Кожухаря і Олександра Данильченка була проведена в ніч на 7 лютого. Обидва затримані в Сімферополі. Вирішується питання про обрання для них запобіжного заходу.

ПРО БАНДУ

Злочинна група була організована на початку 90-х років колишнім далекобійником Віктором Башмаковим. У банду входило понад тисячу осіб. Вони займалися вимаганням у підприємців грошових коштів за здійснення нібито їх охорони від зазіхань інших злочинних угруповань. Банда діяла на території Криму і материкової України.

Віктор Башмаков був розстріляний з автомата кілерами в червні 1994 року. Після цього угруповання очолили Кожухар і Данильченко. Раніше за фактами злочинів, організованих учасниками банди «Башмаки», правоохоронними органами України було притягнуто до кримінальної відповідальності 24 особи.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини