Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Криму співробітники ФСБ провели обшук у дніпровського волонтера

13 / 06 / 2016

В окупованому Криму співробітники Федеральної Служби Безпеки РФ провели обшук у дніпровського волонтера Наталії Ващенко.

Як повідомляє «Кримська правозахисна група», Ващенко має кримську прописку, але вона вже кілька років постійно проживає в Дніпрі. Нещодавно вона приїхала до своєї матері в Крим, і вже через кілька днів до неї додому прийшли співробітники ФСБ.

За словами волонтерки, силовики під час обшуку забрали її особистий ноутбук і погрожували їй арештом. Обшук проводився в четвер 2 червня в м. Керч.

«У будинок до матері о 8 ранку 2 червня увірвалися люди. Їх було шестеро. Вони були в цивільному, один з них показав посвідчення співробітника ФСБ і постанову суду на огляд квартири. Постанову було видано суддею Кузьміною з Керченського міського суду. Силовики привели з собою двох понятих. Одна з понятих – голова нашого житлового кооперативу. Силовики погрожували зламати двері і застрелити мою собаку», — повідомила Ващенко.

Також Наталія повідомила про порушення з боку ФСБ під час обшуку.

«Ніяких документів про обшук і затримання на руки мені не дали. Сказали наполегливо, що повинна поїхати з ними. Про те, що я можу відмовитися, мене не попередили. Там, на Леніна, 8 я провела більше 2-х годин. Питали, чи була в АТО, чому доглядала за пораненими в госпіталі Дніпропетровська, як ставлюся до того, що Крим тепер російський, чому у мене в друзях на Фейсбук є українські військові-кримчани», — розповіла вона.

Загроза кримінальної справи змусила українку виїхати назад на материкову частину України.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини