Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Криму переглянуть «сумнівні моменти націоналізації»

6 / 06 / 2016

Уряд Росії доручив так званій «Раді міністрів» Криму та «уряду» Севастополя розробити механізм повернення націоналізованого майна, яке до переходу у власність «республіки» належало приватним особам. Про це йдеться в листі т.в.о. міністра економічного розвитку РФ Євгена Єліна на ім’я депутата Держдуми Миколи Коломійцева, повідомляє «Нова газета».

Йдеться про націоналізовані об’єкти споживчої кооперації.

«Питання про врегулювання ситуацій з майном, що перебували у приватній власності на території Кримського федерального округу, розглянуто на нараді в Уряді РФ <...> Урядом РФ з метою виключення порушення прав громадян і організацій, які перебувають на території Республіки Крим та м.Севастополя, доручено Раді міністрів Республіки Крим, Уряду Севастополя за методичної допомоги Мінекономрозвитку Росії, Мін’юсту Росії і за погодженням з Державно-правовим управлінням президента РФ забезпечити до 10 червня 2016 року розроблення та прийняття нормативно-правових актів Республіки Крим, що визначають порядок і критерії прийняття рішень за зверненнями фізичних і юридичних осіб з питання повернення майна, що перебувало в приватній власності», – йдеться в урядовому листі.

Микола Коломійцев підтвердив автентичність даного документа.

«Лист дійсно означає, що сумнівні моменти націоналізації будуть відіграватися назад», – підкреслив депутат.

«Пайовики мають намір використовувати цей лист в судах. В даний час у нас йде близько 35 процесів. Механізму позасудового повернення майна влада Криму поки не розробила, але ми, звичайно, будемо раді, якщо нашу власність повернуть добровільно», – розповів голова ради Кримспоживспілки Владислав Степанов.

Нагадаємо, націоналізація українського майна в Криму відбувалася з 26 березня 2014 року по 1 березня 2015 року. У власність «республіки» повинні були перейти розташовані на Кримському півострові підприємства й інші активи, що належали Україні і українським політичним діячам. Однак на ділі під націоналізацію потрапила і власність самих кримчан.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини