Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Криму масово розсилають повідомлення «про неприпустимість несанкціонованих акцій» до Дня спротиву

23 / 02 / 2021

Застереження прийшли адвокатам, кримськотатарським активістам, цивільним журналістам і правозахисникам в різних районах окупованого Криму.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

«На території Республіки Крим в період з 23 по 26 лютого 2021 року готуються акції екстремістського характеру», — повідомляється у кожному отриманому тексті застереження.

Цей документ було вручено адвокату Еміне Авамілєвій, учаснику протестних акцій в Москві 2019 року Рустему Хощу, жителю Бахчисарая Мустафі Абдурахманову, кореспондентам «Кримської солідарності» Нурі Абдурашитову і Мураджону Ібрагімову, активісту Ремзі Зудієву, а також постійному учаснику різних громадських і правозахисних ініціатив в Криму Зеккію Куламетову. Сьогодні про спробу доставити в прокуратуру повідомила активістка Ленора Дюльбер.

Окупаційна прокуратура Криму в застереженні вказує, що «за наявною інформацією правоохоронних органів», акції планують проводити прихильники Меджлісу кримськотатарського народу спільно з громадським об’єднанням «Кримська солідарність».

«Застереження я отримала вчора. Це вже не перше застереження, яке мені було вручено з 2014 року. Перше мені приходило, коли ми готувалися до проведення кримськотатарського національного етнографічного свята “Хидирлез”. Ці застереження мають системний характер. Як тільки наближаються якісь пам’ятні дати для нашого народу … такі ось “листи щастя” вручаються», — сказала Еміне Авамілєва.

Також адвокат додала, що, в застереженні сказано, що за інформацією окупаційних «правоохоронців», вона є одним з організаторів «несанкціонованих масових акцій». Це, за її словами, не відповідає дійсності.

«Хочу відзначити, що кримськотатарська громадськість з 2013 року щорічно проводить заходи пам’яті Номана Челебіджихана (Глава Директорії Кримської народної республіки в 1917-1918 роках, — ред.). Це презентації, літературний конкурс для учнів кримських шкіл. Але в цьому році, в зв’язку з пандемією, ми не змогли провести конкурс… Пам’ять про цю людину, яку жорстоко вбили 23 лютого (1918 року, — ред.), ніколи не зітреться у свідомості кримських татар. Тому в будь-якому випадку будуть проводиться певні заходи», — додала Еміне Авамілєва.

26 лютого в Україні відзначають День спротиву Криму російській окупації. У цей день в 2014 році перед будівлею Верховної Ради АР Крим пройшов мітинг на підтримку територіальної цілісності України.

Нагадаємо, 24 лютого КримSOS проведе біля посольства РФ у Києві акцію «Паростки спротиву», яка буде присвячена тим кримчанам, що чинили опір російській окупації і постраждали за це.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини