Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Криму активіста оштрафували за пост в соцмережі, що датується 2010 роком

21 / 09 / 2016

У Криму, в Сімферопольському залізничному суді, увечері 20 вересня активіста Олексія Шостаковича оштрафували на 1000 рублів за статтею 20.29 АК РФ «Виробництво та розповсюдження екстремістських матеріалів». Про це повідомляє Кримська правозахисна група з посиланням на захисника Шостаковича адвоката Олександра Попкова.

«Кримчанина оштрафували за те, що він у 2010 році розмістив у соціальній мережі «ВКонтакте» відеоролик “Останній відеозапис хлопців з Приморських партизан”, визнаного в РФ екстремістським матеріалом», — йдеться на сайті КПГ.

Ініціювали справу про адміністративне правопорушення співробітники так званого Центру «Е», які 17 вересня зупинили Шостаковича біля його будинку, оскільки їм здалося, що він знаходився у стані наркотичного сп’яніння. Вони оформили протоколи за екстремізм, про адміністративне затримання та обшук.

18 вересня Шостаковича офіційно запросили на допит в Центр «Е», а вже 20 вересня відбувся суд. Співробітник Центру «Е» на суді заявив, що Олексій Шестакович «причетний до ліворадикального руху і розміщення на стінах міста трафаретних написів про бойкот виборів».

На засіданні Шестакович на питання судді про громадянство назвав себе «громадянином світу». У кримчанина є лише український паспорт. Російський паспорт він не отримував.

Адвокат Олександр Попков заявив, що справа політично вмотивована, оскільки Шестакович проводив акції в знак солідарності з політв’язнями РФ, у тому числі на підтримку кримчанина Олександра Кольченка.

За інформацією адвоката, вранці цього ж дня відбулося інше засідання, на якому суд відмовив в апеляційному оскарженні заборони активісту проводити пікет біля будівлі ФСБ. (Стаття 20.2. АК РФ. Порушення встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи або пікетування.).

«Перший суд — апеляція залишив у силі за мною штраф у 20 000 рублів на «неузгоджений» пікет», —  написав у Facebook активіст.

Пікет мав відбутися 20 вересня. Про що Шестакович подавав владі відповідне повідомлення.

Адвокат також повідомив Кримській правозахисній групі, що Шестаковичу поліція і прокуратура вручили два застереження щодо неприпустимості екстремістських дій.

На думку експертів КПГ, суд, ухваливши подібне рішення, порушив п.2 ст.11 “Загальної декларації прав людини”, п.1 ст. 7 “Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод”, і ст. 54 Конституції РФ, оскільки людина не може нести відповідальність за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися правопорушенням.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини