Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У кримських студентів з тимчасовою пропискою ФМС вилучає російські паспорти

25 / 09 / 2015

У студентів з України, які навчаються в кримських вузах і мають тимчасову реєстрацію на півострові, вилучають раніше видані російські паспорти. Про це пише видання «Комерсант».

За словами однієї зі студенток Кримського федерального університету, вона отримала паспорт РФ минулого літа і оформила по ньому СНІЛС, медичну страховку та закордонний паспорт. Проте цього року, коли дівчина прийшла у місцеве відділення ФМС для заміни документів (закон вимагає від громадян отримувати новий паспорт після досягнення 20- і 45-річного віку), співробітники міграційної служби вилучили її паспорт і відмовилися його повертати.

«Мені видали акт про вилучення. Мотивували тим, що виданий паспорт на основі тимчасової прописки, так як на момент вступу Криму в РФ я була зареєстрована в гуртожитку», – розповідає студентка.

У прес-службі кримського управління ФМС пояснили, що «тимчасова реєстрація студентів з України в гуртожитках кримських вузів була дана їм на час навчання і не була підставою для отримання громадянства РФ».

За словами чиновників, в умовах величезного потоку громадян під час масового отримання російських паспортів у 2014 році у ФМС не було можливості встановити, хто постійно живе в Криму, а хто ні, і тепер служба приступила до вилучення паспортів, виданих, на думку фахівців відомства, помилково. Свої дії працівники міграційної служби обґрунтовують статтею федерального закону «Про прийняття в Російську Федерацію Республіки Крим» (у ній йдеться про постійне проживання, а не про реєстрацію в Криму як про умови придбання російського громадянства).

У ФМС додали, що на даний момент вилучено 22 паспорти у студентів, які проживають у гуртожитках.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини