Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У 2023 році фасилітатори КримSOS опрацювали 2300 звернень від ВПО

6 / 04 / 2023

За перший квартал 2023 року фасилітатори КримSOS опрацювали 2300 звернень від внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Про це розповіла менеджерка в соціальній сфері КримSOS Ольга Шкарупа.

«За перший квартал 2023 року фасилітатори зафіксували 2300 звернень від внутрішньо переміщених осіб. Більшість із них стосуються отримання гуманітарної допомоги — майже 70 %», — пояснює Ольга Шкарупа.

Робота фасилітаторів КримSOS розпочалась ще у 2022 році. Фасилітатор — це представник організації, який, перебуваючи у своїй громаді, фіксує звернення від внутрішньо переміщених осіб, вирішує питання самостійно, перенаправляє на локальні громадські організації/установи або передає до партнерів УВКБ ООН у регіоні.

Завдяки «агентам» на місцях організація чіткіше розуміє потреби ВПО в регіонах відповідальності та може оперативно реагувати на ці потреби.

Трохи менше звернень стосуються отримання соціальних виплат від міжнародних організацій. Також є запити на отримання психологічної допомоги. Їх перенаправляють локальним громадським організаціям, які надають гуманітарну допомогу; або партнерам УВКБ ООН. Важливо зазначити, що ці питання залишаються надзвичайно актуальними й дотепер, а самі ВПО часто потребують комплексної допомоги.

Спостерігається збільшення питань щодо працевлаштування. Усе більше людей намагаються інтегруватися та влаштуватися в громадах, що їх приймають.

Юридична допомога надається спеціалістами КримSOS або перенаправляється на ГО Право на захист, Центри безоплатної правової допомоги. Найчастіше питання стосуються отримання статусу ВПО, відновлення документів, отримання компенсації на зруйноване житло тощо.

Наразі 39 фасилітаторів КримSOS працюють у 13 областях України: Вінницькій, Полтавській, Сумській, Черкаській, Тернопільській, Львівській, Рівненській, Чернігівській, Хмельницькій, Житомирській, Київській, Волинській та Чернівецькій. У квітні планується залучити фасилітаторів у Івано-Франківській.

Робота фасилітаторів у регіонах — це одна з активностей КримSOS у межах проєкту «Посилення спільнот ВПО в центральних та західних областях України». Проєкт реалізується за фінансової підтримки Управління Верховного комісара в справах біженців Організації Об’єднаних Націй (УВКБ ООН).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини