Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Третя евакуація за п’ять днів: ситуація в Криму після вибухів

24 / 07 / 2023

Після липневих вибухів у Криму втретє за п’ять днів оголосили про евакуацію. Про це аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко розповів у коментарі Суспільному.

«Вже втретє за останній тиждень почалася евакуація цивільного населення, яке проживає в радіусі п’яти кілометрів. Уперше це було зроблено після детонації боєкомплекту біля Старого Криму. Вдруге це було в суботу після вибуху в Октябрському. І от зараз – у Джанкойському районі», — розповідає Євгеній Ярошенко.

19 липня після детонації на Старокримському полігоні в Кіровському районі окупованого Криму оголосили евакуацію близько 2000 мешканців зі щонайменше чотирьох сіл неподалік. 

За даними КримSOS, після цього російські силові структури почали проводити обходи по будинках кримських татар за списками та здійснювати опитування. Крім того, співробітники фсб рф та лінійний відділ так званої поліції перевіряли документи тих, хто проїжджав мостом через Керченську протоку.

22 липня в Криму знову пролунала низка вибухів. Згодом окупаційна влада півострова визнала, що внаслідок удару БПЛА «сталася детонація на складі боєприпасів» поблизу селища Октябрське Красногвардійського району. Того ж дня почалася евакуація людей із п’ятикілометрової зони біля складу.

Згідно з інформацією КримSOS, з Октябрського виїхала значна частина населення. Тих, хто не зміг поїхати до родичів та знайомих, розселили в школах інших селищ.

Вранці 24 липня в окупованому Криму знову пролунали вибухи. Голова окупаційної адміністрації Криму Сергій Аксьонов повідомив, що внаслідок атаки безпілотниками було кілька влучань у районі військового аеродрому та пожежа на складі боєприпасів неподалік села Веселе Джанкойського району. З прилеглих населених пунктів знову оголосили евакуацію.

На думку аналітика КримSOS Євгенія Ярошенка, вибухи, які відбуваються в окупованому Криму впродовж останнього тижня, остаточно зламали ідеологічну машину пропаганди про безпеку півострова.

Поділитись

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас