Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: ідеологічна машина пропаганди про безпеку Криму остаточно зламалася

24 / 07 / 2023

На думку аналітика КримSOS Євгенія Ярошенка, вибухи, які відбуваються в окупованому Криму впродовж останнього тижня, остаточно зламали ідеологічну машину пропаганди про безпеку півострова. Про це він розповів у коментарі Крим.Реалії.

«Ми бачимо, що з кожним місяцем кількість вибухів у Криму зростає, і тому окупантам стає дедалі важче переконувати населення в тому, що ситуація під контролем, що Криму нічого не загрожує. Події останнього тижня дають підстави вважати, що ідеологічна машина пропаганди того, що все під контролем, остаточно зламалася», — каже Євгеній Ярошенко.

Мешканці окупованого Криму часто не знають, з чим пов’язані вибухи – чи це робота ППО, чи влучання. Через небезпеку обстрілів воєнної інфраструктури півострів потроху втрачає свою привабливість для російських туристів. Також на це впливають обмеження руху деякими дорогами та залізницею, які впроваджуються після уражень.

«По-перше — це великі логістичні витрати на те, щоб доїхати Керченським мостом. Ще нещодавно машини там ретельно перевіряли й час, який витрачається на те, щоб дістатися Криму, можна порівняти з польотом до Домініканської Республіки. Зараз у тих, хто опинився в Криму, велике питання — як звідти виїхати»? — каже аналітик.

Поки окупаційна влада пропонує виїжджати з Криму так званим «сухопутним коридором» через окуповані частини Херсонської та Запорізької областей. КримSOS не рекомендує використовувати цей маршрут, оскільки він проходить через зону бойових дій. «Є ризик того, що окупанти спробують використати міграцію як живий щит», — додає Євгеній Ярошенко.

17 липня 2023 року вдруге з початку повномасштабного вторгнення сталися вибухи на мосту через Керченську протоку. На думку аналітика КримSOS Євгенія Ярошенка, він поставив небажаних туристів та окупантів у Криму у вразливе становище.

Згодом упродовж тижня окупований Крим ще кілька разів чув гучні вибухи: 19, 22 та 24 липня.

Поділитись

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас