Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Тіснота, відсутність сну і буйний співкамерник: адвокат розповіла про умови утримання імама-політв'язня Раїфа Февзієва

1 / 09 / 2021

Затриманих 17 серпня в окупованому Криму політв’язнів Раїфа Февзієва і Джеббара Бекірова утримують у жахливих умовах СІЗО-1 Сімферополя разом з буйним співкамерником.

Про це QirimInfo розповіла адвокат імама Раїфа Февзієва Ліля Гемеджі.

Вона зустрілася зі своїм підзахисним в ізоляторі 30 серпня.

Февзієв розповів адвокату, що його, Бекірова і ще шістьох в’язнів утримують в карантинній камері СІЗО, розрахованій на 6 осіб.

«Це дуже сира, тісна, непридатна до утримання камера. Там протяги, миші, туалет дуже тісний, закривається наполовину. Цілодобове відеоспостереження в цій камері. На 6 ліжок — 8 осіб. Холодильників немає, вся передана родичами їжа швидко псується», — передає слова Раїфа Февзієва Ліля Гемеджі.

Також імам розповів своєму адвокатові, що серед його співкамерників — людина з «білою гарячкою», яка поводиться буйно і кричить по ночах.

«Цю хвору людину прив’язують кожен день, щоб вона не заподіяла шкоди іншим. Вночі він дуже сильно кричить і вони практично дві доби не спали. На прогулянку їх виводять кожен день, але не витримують час. Якщо виділено годину прогулянки, то виводять їх на 30-40 хвилин. Купатися його виводили лише один раз за весь час ув’язнення», — сказала Ліля Гемеджі.

Також імам поскаржився адвокату на погіршення стану свого здоров’я. До ув’язнення Февзієв страждав від варикозного розширення вен і тромбофлебіту. В умовах СІЗО ці проблеми посилилися.

«Він дуже блідий. Коли ми з ним бачилися, ноги у нього були дуже набряклі через відсутність руху, постійного сидячого положення», — сказала Ліля Гемеджі.

41-річний Раїф Февзієв — імам села Строгонівка Сімферопольського району, кримськотатарський активіст, багатодітний батько. Він відвідував політично мотивовані судові засідання по справах кримських татар, підтримував родини політв’язнів.

Февзієва і ще чотирьох кримських татар затримали після масових обшуків в АРК і в Севастополі 17 серпня нібито за причетність до організації «Хізб ут-Тахрір».

Февзієва звинувачують за частиною 1 статті 205.5 КК РФ ( «Участь в діяльності терористичної організації»). Підконтрольний РФ Київський районний суд Сімферополя залишив його під вартою до 9 жовтня 2021 року.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини