Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Свобода бути собою – модельєр Роміна Аблаєва про мусульманську моду

1 / 02 / 2022

“Неможливо бути занадто добре одягненим і надто освіченим”, – саме ця цитата Оскара Уайлда стала основним меседжем бренду мусульманського одягу “Qara Biber”. 1 лютого, у Міжнародний день хіджабу, у 2017 році побачила світ перша колекція. З того часу покази цього дня стали щорічною традицією, за винятком останніх двох років через ковидні обмеження. У день народження “Qara Biber” ми поговорили із засновницею бренду Роміною Аблаєвою трохи про моду та модниць.

КримSOS: Роміно, яку жінку ви уявляєте, коли створюєте колекції? 

Роміна Аблаєва: Мені не доводиться уявляти, оточення та близькі люди дуже надихають. Поруч із ними хочеться рости. Жінки-генії, жінки-творці, жінки-smart cookies, інтелігентні, інтелектуальні, розкішні, з багатим внутрішнім світом, нескінченно цікаві. Це краще, ніж я можу уявити.

КримSOS: Як би ви охарактеризували свої колекції? Який їхній меседж? 

Роміна Аблаєва: Мої колекції – це відображення мене та мого внутрішнього світу, стану на момент створення колекції. Кольори, принти, форми завжди чітко передають мій настрій та відчуття. Влітку я була захоплена найвищим проявом жіночності, мені це було дуже цікаво і тема жіночої неповторної та індивідуальної енергії відгукувалася в мені, що дуже чітко читається в нашій літній капсулі.

Зараз я так само захоплена інтроспекцією (метод психологічного дослідження, – ред.), але це вже трохи інша глибина.

КримSOS: Ви сказали про капсулу, що ви мали на увазі? 

Роміна Аблаєва: Концепція капсули: затишок, умиротворення, гармонія, елегантність, розкіш, благородство, внутрішня свобода. Коли ми прийшли на фотосесію єдине, що я сказала, що це має бути smart та навколо цієї ідеї ми створювали наш lookbook. Щоб передати цю думку насамперед потрібен не одяг, а люди! І люди в моєму оточенні – це Милість Всевишнього, найкращі. З першого дня мої подруги дуже підтримують мене, допомагають реалізовувати задумане, і саме вони передають ту філософію, яку я вкладаю.

Якщо говорити про меседж, то в цій колекції на наших пайтах (худі – ред.) є цитата, мені її сказала моя близька подруга, яка змогла дуже змістовно і точно передати ідею, яку я формулюю вже 5 років. Цитата звучить так: “You can never be overdressed or overeducated” – Oscar Wilde.

КримSOS: Як сьогодні хоче одягатися мусульманська жінка? 

Роміна Аблаєва: Не можу сказати за всіх мусульманок. Але, я думаю, багато хто хоче одягатися без осуду. Хочеться волі від думки інших. І це стосується, мабуть, жінок загалом. Хочеться, щоб ми приймали один одного. 

КримSOS: Чи розуміння одягу мусульманок відрізняється залежно від національності?

Роміна Аблаєва: На мою думку, так. Але знову ж таки, тут неможливо узагальнити. Ми всі дуже різні: круто, коли ти додаєш свою автентичність у вбрання та круто, коли ти одягаєшся космополітично. Я за свободу вибору: не оцінювати, не таврувати, не засуджувати. 

КримSOS: Чи є ключові переваги в одязі кримських татарок, які їх відрізняють від інших мусульманок? 

Роміна Аблаєва: Звичайно! Кримські татарки вміють будь-яке вбрання обіграти так красиво і так по-особливому! Це супер здатність наших жінок. Захоплююсь і милуюсь. Фес (жіночий головний убір, -ред.), етнічні прикраси, к’ушак (пояс – ред.)!

Дівчатка творять такі круті образи, сучасні, стильні і водночас такі наші! Неповторно! Дуже люблю спостерігати, як моя подруга, може будь-яке вбрання кастомізувати-це мистецтво і я з гордістю спостерігаю, що сучасне покоління освоює його і вдосконалює.

КримSOS: Останніми роками можна спостерігати стрімкий ривок мусульманської моди. З чим це пов’язуєте? 

Роміна Аблаєва: Звісно, насамперед із високим попитом. І справді вже давно висока мода, люксові бренди та модні будинки адаптувалися під потребу modest fashion. Жінки не бояться заявляти свою позицію та відстоювати свої права. Зростання жінок у всіх сферах помітне і дуже тішить. 

КримSOS: Кого з сучасних дизайнерів ви вважаєте авторитетом?

Роміна Аблаєва: Складне питання. Сестри Олсен роблять божевільно гарний одяг. Ось перше що спало на думку. Литковська – вже легенда. Petar Petrov дуже класний. Jil Sander – любов.

КримSOS: Як ви бачите розвиток свого бренду?

Роміна Аблаєва: Мені б дуже хотілося гармонійного зростання для бренду та розвитку. Іншалла. 

Команда КримSOS вітає Роміну Аблаєву з днем народження її бренду Qara Biber. Ми віримо, що скоро побачимо її одяг на міжнародних подіумах.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті