Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Світлана Алексієвич покинула російський ПЕН-Центр, який не підтримав Сенцова

12 / 01 / 2017

Лауреат Нобелівської премії з літератури, білоруська письменниця і публіцист Світлана Алексієвич оголосила про вихід з Російського ПЕН-Центру. Про це вона розповіла в інтерв’ю Радыё Свабода.

«Я прихильник тих ідеалів, які були закладені засновниками ПЕН-центру, що ми не тільки пишемо, але ще й служимо добру. Одна з причин цього – Олег Сенцов», – пояснила вона.

Алексієвич пояснила, що дискусії щодо Сенцова у російському ПЕН-центрі тривають вже півроку.

«Керівництво не хоче нічого підписувати на його [Сенцова] підтримку, вони хочуть тихенько перечекати, щось у влади попросити… А деякі, можливо, і щиро вважають, що Росія встає з колін, і вони мають служити владі. Для мене важливо бути собою, не зраджувати собі, робити те, що я вважаю важливим», – розповіла Алексієвич.

Напередодні про вихід з Російського ПЕН-центру оголосив російський письменник Борис Акунін. Коментуючи своє рішення, Акунін написав, що основні завдання організації – «боротися за свободу висловлення і бути потужним голосом на захист письменників, які за свої погляди зазнають переслідувань, ув’язнення і загрози життю», а наразі «Російський ПЕН-центр цим не займається». Також про свій вихід з організації оголосили поет Лев Рубінштейн і письменник Олександр Іллічевський.

Заяву на підтримку засудженого в Росії українського режисера підписали низка членів російського ПЕН-центру, проте керівництво організації дистанціювалося від неї.

В останні кілька років через незгоду з політикою керівництва Російського ПЕН-центру організацію залишили Людмила Улицька, Володимир Мірзоєв, Віктор Шендерович, Володимир Войнович, Сергій Гандлевський та інші.

Нагадаємо, Олега Сенцова затримали представники російських спецслужб у Криму в травні 2014 за звинуваченням в організації терактів на півострові. У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. Сенцов свою провину не визнав. Правозахисний центр «Меморіал» вніс його ім’я до списку політв’язнів.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини