Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Свідок по «справі Чийгоза» заявив про держаки від лопат у проросійських мітингувальників

10 / 05 / 2017

Сьогодні в ході 111 судового засідання по «справі Чийгоза» суд допитував чергових свідків захисту. Про це розповів адвокат Микола Полозов у відеозверненні в Facebook.

Першим був допитаний свідок Музафар Фукала. Свідок дізнався про майбутній мітингу 25 лютого з сюжету телеканалу АТР. 26 лютого він прибув на мирний мітинг під Верховну раду АРК, де бачив Рефата Чубарова, Заура Смирнова і Ахтема Чийгоза.

«Близько 12 години до проросійських мітингувальників приєдналася велика колона, близько 500 осіб з Севастополя. Після цього проросійські мітингувальники стали вести себе більш агресивно. Спочатку вони кидали пластикові пляшки в бік проукраїнських мітингувальників. Почалося з того, що жінка кинула пляшку, вона до цього образливо, за національною ознакою, висловлювалася в сторону проукраїнських мітингувальників», – розповів адвокат.

Свідок Фукала не бачив хто почав тисняву. Він також не бачив, щоб у проукраїнських мітингувальників з собою були будь-які предмети для застосування насильства.

«Члени Меджлісу, більш старші учасники проукраїнського мітингу, намагалися заспокоїти молодь, для того, щоб ті не реагували на провокації проросійських мітингувальників», – повідомив суду свідок.

Залишаючи мітинг, свідок побачив два автомобілі: мікроавтобус Mercedes Vito і УАЗ 469, на торпеді одного з автомобілів був російських прапор.  Молоді люди вивантажували з цих автомобілів мішки з черенками від лопат, арматури, кийки.

«Свідок підкреслив, що він не бачив, щоб ці предмети використовувалися безпосередньо в ході тисняви, однак, він вважає, що ці люди мають відношення до проросійських мітингувальників», – розповів Полозов.

Другим свідком захисту був допитаний Енвер Кутієв, його допит було перервано та буде продовжений після обідньої перерви.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини