Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Свідки не підтверджують, що Зейтуллаєв організував осередок Хізб ут-Тахрір, – адвокат

20 / 02 / 2017

Сьогодні, 20 лютого, в Північно-кавказькому військовому суді, у справі Руслана Зейтуллаєва допитали шістьох свідків з боку звинувачення. Про це в коментарі QirimInfo розповів адвокат Едем Семедляєв.

«Один зі свідків [громадський діяч і односельчанин Зейтуллаєва] Ленур Усманов розповідав загальні речі про те, яка погана партія Хізб ут-Тахрір. Також він сказав, що Зейтуллаєв був керівником осередку [партії Хізб ут-Тахрір]. На питання, звідки така інформація, він відповісти не зміг. Більше того, ці свідчення стосуються періоду до 2014 року. Після березня 2014 року Зейтуллаєва він взагалі не бачив. У них [Зейтуллаєва і Усманова] колись був конфлікт всередині громади», – розповів Семедляєв.

Інші свідки, за словами адвоката, плуталися в своїх показаннях і «не повідомили про Зейтуллаєве нічого поганого».

«Одному зі свідків слідчий [під час попереднього слідства] погрожував, казав:« Якщо не підпишеш свідчення – поїдеш слідом за хлопцями». Свідок не читаючи їх підписав. Після цього він писав заяви президенту Росії, слідчому, а також відправляв копію на адвоката Еміля Курбедінова, де просив вважати раніше дані показання недійсними. На суді свідок характеризував Зейтуллаєва з позитивного боку. Чи був він [Зейтуллаєв] членом або керівником Хізб ут-Тахрір – нічого сказати не зміг. Представники прокуратури, звичайно, дуже нервували з цього приводу», – додав адвокат.

На сьогоднішньому засіданні також була присутня дружина Зейтуллаєва, Мер’єм. Вона, за словами адвоката, відмовилася від надання свідчень.

«Результати допиту свідків не доводять того, що Зейтуллаєв є організатором осередку [партії Хізб ут-Тахрір]. Більш того, ніхто з них [свідків] не зміг сказати, що Зейтуллаєв після 2014 року був членом цієї організації. Показання свідків у суді не збігаються з їх показаннями, даними під час слідства. Тому прокурор просить суддю озвучувати протоколи слідства», – розповів Семедляєв.

На попередньому судовому засіданні Зейтуллаєв клопотав про те, щоб його не водили в наручниках з заломленими назад руками, а також заявляв, що у нього забрали Коран і не дали вітаміни, які посилкою передала дружина.

Нагадаємо, тиждень тому, 13 лютого, Північно-кавказький військовий суд в Ростові-на-Дону почав заново переглядати кримінальну справу стосовно фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Руслана Зейтуллаєва.

У грудні минулого року Верховний суд РФ скасував вирок Зейтуллаєву, засудженому раніше на 7 років. Таким чином, суд задовольнив протест прокурора, який наполягав на перегляді справи, щоб посилити Зейтуллаєву покарання. Наступне засідання призначене на 27 лютого.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини