Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: сумарний термін вироків кримським політв’язням за час великої війни — понад 915 років 

4 / 10 / 2023

Сумарний термін вироків жертвам політично вмотивованих переслідувань у Криму від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну склав 915 років та 5 місяців. Про це розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко. 

«З 24 лютого 2022 року щонайменше 78 кримських політв’язнів були засуджені сумарно до 915 років та 5 місяців позбавлення волі», — каже аналітик. 

З початку окупації Криму росією, кримські політв’язні після отримання вироку часто стають жертвами незаконного етапування до російських місць відбування покарання. Лише у 2023 році до російських в’язниць та колоній були етаповані 25 людей. 

Нагадуємо, що етапування цивільних осіб, у тому числі політв’язнів, з Кримського півострова на територію росії є воєнним злочином. Такими діями окупанти порушують статті 49 і 76 IV Женевської конвенції. Згідно зі статтею 76 IV Женевської конвенції, «обвинувачені в скоєнні злочину повинні перебувати в окупованій країні, а в разі засудження повинні там само відбувати термін покарання». 

Більшість жертв політично вмотивованих переслідувань у Криму — представники кримськотатарського народу. На думку Євгенія Ярошенка, російська окупаційна влада в Криму намагається видати кримських татар за екстремістів і диверсантів. 

6 жовтня 2023 року в межах конференції ОБСЄ у Варшаві (Warsaw Human Dimension Conference) відбудеться захід «Переслідувані та затримані: історії кримських політв’язнів», одним з організаторів якого стала КримSOS. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини