Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Суд залишив в силі рішення про арешт активіста Дмитра Кісієва

5 / 05 / 2017

Сьогодні, 5 травня, Верховний суд Криму відхилив апеляцію захисту активіста Дмитра Кісієва, якого раніше Залізничний райсуд Сімферополя визнав винним у порушенні статті 19.3 КоАП РФ [Непокора законному розпорядженню співробітника поліції] і арештував на 15 діб. Про це в коментарі QirimInfo повідомив адвокат Олексій Ладін.

Кісієва арештували 29 квітня по дорозі в університет, куди він йшов здавати іспити. До нього підійшли співробітники поліції і почали вимагати документи для перевірки. Згідно з рапортом поліції, підставою для перевірки і подальшого затримання стало те, що Кісієв був одягнений не по погоді, мав блідий вигляд обличчя і був збуджений.

Як стверджують свідки і сам Кісієв, паспорт він пред’явив, але відмовився віддавати його в руки співробітникам поліції. Також він пояснив, що був збуджений, тому що дізнався, що в той же день арештували його друга Олексія Єфремова.

«Він уже розумів, що затримали Єфремова і є замовлення на його затримання», – пояснює Ладін.

Сторона захисту вважає, що у співробітників поліції було розпорядження на арешт активістів, бо вони нібито збиралися брати участь в акції Відкритої Росії «Набрид». Адвокат Олексій Ладін також пояснив, що законних вимог для перевірки документів не було.

«Співробітники поліції посилаються на статут ППС, відповідно до якого їм рекомендують звертати особливу увагу на людей, одягнених не по погоді. «Але звертати увагу і вимагати документи для перевірки – це різні речі», – пояснює адвокат.

В ході сьогоднішньої апеляції суд визнав дії співробітників поліції законними і залишив активіста під арештом.

«Суд порахував вимоги співробітників поліції про не надання документів, що засвідчують особу, законними, а також те, що він перешкоджав законним вимогам співробітників поліції», – розповів адвокат.

Нагадаємо, це вже другий арешт Кісієва. Перший раз його затримали 26 березня в день масових антикорупційних протестів в містах РФ. Тоді Кісієв мав намір провести одиночний пікет в Сімферополі, за що отримав 10 адмінарешту.

Розгляд апеляційної скарги на арешт другого активіста Олексія Єфремова відбудеться в найближчі дні.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини