Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Суд в РФ продовжив утримання під вартою всім фігурантам Красногвардійської групи «справи Хізб ут-Тахрір»

11 / 09 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Сторона захисту, посилаючись на четверту Женевську конвенцію, заявляла під час засідання, що міжнародне право стоїть вище національного. Крім того, адвокати стверджували, що не було надано фактичних доказів провини підсудних.

Однак, як повідомляє «Кримська солідарність», головуючий суддя Роман Плиско заявив:

«Твердження захисту про верховенство Женевської конвенції не відповідає чинному законодавству».

Адвокати за призначенням також підтримали клопотання своїх колег з Криму і заявили, що вважають підстави прокурора про необхідність утримання під вартою необґрунтованими.

«Це все чиїсь гіпотези, чиїсь здогадки, я ні в чому не винен», — заявив політв’язень Арсен Абхаїров.

Однак, незважаючи на всі аргументи захисту, суд продовжили арешт всім обвинуваченим мотивувавши це рішення тим, що на свободі підсудні нібито можуть знищити докази по справі, загрожувати свідкам і сховатися

Нагадаємо, 14 лютого 2019 року в смт. Октябрське Красногвардійського району окупованого РФ Криму, силовики провели обшуки в будинках кримських татар: Решата Емірусеїнова і його сина Рустема, Арсена Абхаїрова; Іззета Абдулганієва та його сина Ескендера.

На Арсена Абхаїрова, Ескендера Абдулганієва і Рустема Емірусеїнова було заведено кримінальні справи за підозрою в організації і участі в діяльності забороненої в РФ (але легальної в Україні) організації «Хізб ут-Тахрір».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини